Stowarzyszenie Lubin Wspólna Sprawa zachęciło do współpracy Spółdzielnię Mieszkaniową Ustronie IV i wspólnymi siłami uruchomiono trzecią już lodówkę społeczną w Lubinie. Stoi ona w przejściu obok Kamiennej 9 na osiedlu Ustronie IV.

Stowarzyszenie Lubin Wspólna Sprawa zadziałało i uruchomiło trzecią już lodówkę społeczną. Pierwsza pojawiła się przy Karkonoskiej dzięki współpracy ze Spółdzielnią Nasza Chata. Druga lodówka służy lubinianom na Przylesiu, w kaczym dołku nieopodal wejścia do biblioteki. Przyszedł czas na Ustronie IV.

– Udało się to zrobić przede wszystkim dzięki prezesowi SM Ustronie IV. Dotychczasowe dwie spełniają swoją funkcję. Mamy ogromny apel do lubinian – proszę uzupełniać te lodówki, bo jedzenie schodzi błyskawicznie. Potrzeba jest jak pokazują pierwsze lokalizacje – mówi Grzegorz Zieliński, radny miejski i członek Stowarzyszenia Lubin Wspólna Sprawa.

– Dziś zapełniłam nową lodówkę, ale czekam na udział mieszkańców nie tylko Ustronia. Mam nadzieję, że spełni swoje zadanie. Dostaliśmy ją od pani Jolanty Protas, która nam ją zafundowała. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić tę akcję. Chcielibyśmy, by służyła i dziękujemy prezesowi spółdzielni Ustronie IV, Pawłowi Decowi – dodaje Grażyna Klancko ze Stowarzyszenia Lubin Wspólna Sprawa.

Zarząd spółdzielni lada chwila rozwiesi ogłoszenia na tablicach ogłoszeń w budynkach, by mieszkańcy dokładnie wiedzieli, gdzie umieszczono lodówkę i komu ma ona służyć. Inicjatywa jest prosta. Lodówka społeczna z jednej strony ma zapobiec wyrzucaniu nadmiaru żywności, z drugiej pomóc tym, których na kupno jedzenia nie stać.

Poprzedni artykułNegocjacje w KGHM zakończone – płace załogi wzrosną o 10%
Następny artykułRada Medyczna KGHM przedstawia rekomendacje w obliczu wzrostu zachorowań na COVID-19