Dwie kierujące trafiły do szpitala po tym jak jedna z nich wymusiła pierwszeństwo przejazdu wyjeżdżając z ul. Krupińskiego w ul. Hutniczą. Uszkodzone zostały trzy samochody.

Do zdarzenia doszło około godziny 14 (18 stycznia). Z ul. Krupińskiego w ul Hutniczą wyjeżdżał biały volkswagen golf, kierowany przez starszą kobietę. Pojazd zajechał drogę BMW, jego kierowca próbował ominąć volkswagena i ten manewr udał się, gdyż nie doszło do bocznego uderzenia w golfa. Gwałtowny manewr spowodował jednak utratę panowania nad BMW samochód dosłownie ściął przód golfa i wpadł w poślizg uderzając w krawężnik, a  ostatecznie zatrzymał się na pobliskim przejściu dla pieszych, wcześniej uderzając jeszcze w tył audi.

Sprawcą zdarzenia była kierująca golfem, która wymusiła pierwszeństwo wyjeżdżając z ul. Krupińskiego. Kierująca trafiła do szpitala, tak jak kierująca audi. Kierowcy BMW nic się nie stało. W trakcie zdarzenia uszkodzona została nowa sygnalizacja świetlna przejścia dla pieszych na ul. Hutniczej.

Utrudnienia związane zablokowaniem skrzyżowania pokazały jeszcze jeden fakt – niezdyscyplinowanie kierowców. Mimo wygrodzenia miejsca zderzenia kierowcy innych samochodów próbowali przejeżdżać w miejscu niedozwolonym. Jedna z takich prób skończyła się bardzo zdecydowaną reakcją policjanta po tym, jak kierowca nie mogąc skorzystać z lewoskrętu w ul. Krupińskiego zdecydował się skręcić w miejscu niedozwolonym za nieoznakowanym radiowozem przekraczając linię ciągłą i wjeżdżając na pas wyłączony z ruchu.

Poprzedni artykułBabciu, Dziadku – żyjcie aktywnie!
Następny artykułWolontariusze KGHM wyremontowali mieszkanie dla pełnoletnich dzieci