Wolontariusze z KGHM wyremontowali lokal dla podopiecznych domu dziecka na start w nowe życie, a miedziowa spółka dodatkowo przekazała podarunki na nowe mieszkanie: telewizor, zestaw książek oraz firmowe gadżety.

Prezenty wręczył Adam Bugajczuk, wiceprezes KGHM ds. Rozwoju. W powiecie polkowickim to pierwsze tego typu miejsce, w którym młodzi ludzie mogą zamieszkać, zanim się w pełni usamodzielnią.

W pomoc, w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach zaangażowali się przedstawiciele Legionu Maltańskiego i klubu Honorowych Dawców Krwi z kilku oddziałów KGHM. Wolontariusze to ratownicy i górnicy, którzy systematycznie biorą udział w podobnych akcjach pomocowych. Prezes KGHM docenia ich wsparcie.- Szczególnie cenię bezpośrednie zaangażowanie – to co zrobili nasi górnicy to kawał dobrej roboty, to więcej niż szlachetny gest. Cieszę się, że mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę – podkreśla Marcin Chludziński.

Ponad 80-metrowe mieszkanie w Polkowicach zostało kompletnie odnowione. Pojawiły się m.in. nowe podłogi, gładzie, panele, parapety, wymieniono instalację elektryczną. Starostwo powiatowe w Polkowicach przejęło mieszkanie od gminy z przeznaczeniem na usamodzielniający lokal dla pełnoletnich wychowanków. W najbliższym czasie zamieszkają tam cztery osoby.

Poprzedni artykułZderzenie na Hutniczej dwie osoby w szpitalu
Następny artykułŚlisko, łuk drogi nie żyje pasażerka forda