3 grudnia w siedzibie Centrum Działań Twórczych w Lubinie odbyła się Gala Wolontariatu. Wyróżniono tych, których serca są tak duże, że dzielą się nimi z potrzebującymi. Wśród 37 najlepszych wolontariuszy znalazła się m.in. wiceszefowa Fundacji SOL, pracownicy KGHM skupieni przy Wolontariacie KGHM czy przy HDK Serce Górnika.

Kochają pomagać i to jest dla nich najważniejsze. Podczas Gali Wolontariatu Powiatu Lubińskiego wyróżniono tych najwspanialszych.

– 5 grudnia jest dzień wolontariatu. To ta okoliczność by zaprosić i podziękować wolontariuszom. Może to też zachęci innych do pomagania. Jest wiele osób związanych z Wolontariatem KGHM. Widzimy akty ludzi dobrej woli, które wspierają drugiego człowieka – mówiła Jadwiga Musiał, przewodnicząca Rady Powiatu lubińskiego.

– Miałam dziś zaszczyt odebrać tę nagrodę jako przedstawiciel i koordynator Wolontariatu KGHM, ale ona należy się przede wszystkim każdemu jednemu pracownikowi, który choć raz wziął udział w którejkolwiek zorganizowanej akcji, każdemu, który choć raz dorzucił swoją cegiełkę do organizowanych zbiórek, a także tym cichym wolontariuszom, którzy często bez blasku kamer i fleszy codziennie niosą pomoc – mówiła Natalia Kalinowska, koordynator Wolontariatu KGHM.

Wśród wyróżnionych była liczna grupa działaczy skupionych przy HDK Serce Górnika, ale nie zabrakło też wiceprezes Fundacji SOL Sylwii Wołowskiej.

– W dniu dzisiejszym miałam przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w Powiatowej Gali Wolontariatu . To niesamowite wrażenia w gronie ludzi wielkich serc i mnóstwa pięknych ludzi, to cudowne upominki i statuetki. Jestem pod ogromnym wrażeniem dziękuję, że miałam możliwość tam być – mówiła Sylwia Wołowska.

Poprzedni artykułMedale, szpady, kordziki – Akademia Barbórkowa 2021 – FOTO
Następny artykułMali wolontariusze, czyli Gala Wolontariatu dla najmłodszych – FOTO