W pierwszej odsłonie Gali Wolontariatu wyróżniono najmłodszych wolontariuszy powiaty Lubińskiego. Osiemnastu młodych mieszkańców powiatu oraz ich opiekunowie odebrało statuetki w ramach podziękowania za niesioną pomoc tym, którzy jej potrzebują. Jak mówili młodzi wolontariusze, pomagają, bo to miłe uczucie i warto nieść wsparcie tym, którzy pomocy potrzebują.

Statuetki wręczono w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

– Zaangażowanie w wolontariat powinno być propagowane od najmłodszych lat. W moim przedszkolu powstało koło wolontariatu, bo zajmujemy się tym od lat. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice mocno się angażują. Każdy z nas ma bakcyl pomagania innym., Jedno mają tego więcej, inni mniej, ale chęć pomagania jest i widzimy to zwłaszcza w tym okresie pandemicznym. Ludzie nigdy nie zawodzą – mówiła Jadwiga Musiał, przewodnicząca Rady powiatu lubińskiego.

W kategorii przedszkola wyróżniono jedno dziecko, spośród szkół podstawowych statuetki wręczono 12 młodym wolontariuszom i ich opiekunom. W kategorii szkół średnich na wyróżnienie zasłużyło pięcioro wolontariuszy i ich opiekunów.

Poprzedni artykułGala Wolontariatu 2021 – najlepsi wolontariusze nagrodzeni – FOTO
Następny artykułMsza święta i kwiaty pod pomnikiem Wyżykowskiego – FOTO