Akademia Barbórkowa w CK Muza 3 grudnia to jedna z nielicznych uroczystości, jakie z okazji Dnia Górnika mają miejsce w Zagłębiu Miedziowym. Z racji obostrzeń pandemicznych zrezygnowano z Pochodu Lisa Majora, skoku przez skórę, karczm i combrów. Podczas akademii odznaczeń wyróżniono blisko 70 pracowników różnych oddziałów KGHM Polska Miedź S.A. Były medale resortowe i jubileuszowe odznaczenia.

Podsumowanie górniczego roku, podziękowania, gratulacje, życzenia i plany na przyszłość – to główne elementy Akademii Barbórkowej, jaka miała miejsce w CK Muza w piątek 3 grudnia.

– Jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom KGHM Polska Miedź S.A. i naszych spółek za wielki zbiorowy wysiłek, który nadal trwa. Dziękuję za włożony wkład pracy, za zaangażowanie, ale też za pomysłowość i kreatywność przy rozwiązywaniu wielu problemów, których nigdy nie brakuje. Życzę wszystkim, by przyszły rok był tak dobry jak ten, by nie było w nim trudnych zdarzeń, przede wszystkim wypadków i byśmy go zakończyli równie szczęśliwie, jak obecny – mówił tuż przed akademią Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu ds. finansowych w KGHM Polska Miedź S.A.

Spośród 69 osób, 29 odebrało odznaczenia resortowe, pozostali wyróżnieni zostali kordzikami i szpadami górniczymi.

Te 25 lat to wyzwania, ciężka i niebezpieczna praca, ale szczęśliwa a to najważniejsze. Pamiętam swoje pierwsze dni pod ziemią. Miałem wtedy 20 lat. Byłem pełen obaw i przestraszony, ale szczęśliwie te lata przepracowałem. Młodym dziś powiem, by się nie bali. To zaszczyt pracować jako górnik, choć to ciężka praca i wymagająca, ale satysfakcjonująca – mówił Grzegorz Flis, operator samojezdnych maszyn przodkowych na oddziale GW w ZG Rudna.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim uroczystości barbórkowe zostały ograniczone do wręczenia odznaczeń, mszy św. i składania kwiatów przy pomniku Jana Wyżykowskiego w Lubinie.

Poprzedni artykułUroczystość przed pomnikiem Górnikom Polskiej Miedzi
Następny artykułGala Wolontariatu 2021 – najlepsi wolontariusze nagrodzeni – FOTO