16 C
Lubin
niedziela, 14 sierpnia 2022 08:13:06
Strona główna ! Promowane Dotacje na rewitalizację

Dotacje na rewitalizację

388
0

Właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości znajdujących się w Specjalnej Strefie Rewitalizacji mogą starać się o dotacje na wykonanie robót budowlanych. Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki po raz kolejny ogłosił nabór wniosków na ten cel.

Od początku realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji, tj. w latach 2018 – 2021, przyznano dotacje w wysokości ponad 846 tysięcy złotych.

– Gmina Polkowice jest nastawiona na przyszłość i przedsiębiorczość, a realizacja Gminnego Programu Rewitalizacji ukazuje potencjał i możliwości poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia niskiej emisji, zwalczenia bezrobocia i poprawy estetyki terenów rewitalizowanych, co wpływa na jakość życia mieszkańców – podkreśla burmistrz Łukasz Puźniecki.

– W naborze wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu gminy mogą wziąć udział właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji – mówi Michał Zięcina, podinspektor w wydziale inwestycji, rozwoju gminy i zamówień publicznych. – Dotacja może zostać udzielona na wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie, pracach konserwatorskich i restauratorskich, w wysokości nieprzekraczającej 50 procent koniecznych na ten cel nakładów.

Podstawą w tej w kwestii jest ustawa z 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru, a także zakres przedsięwzięć opisanych w Gminnym Programie Rewitalizacji.

Wnioski należy składać do 5 października w kancelarii Urzędu Gminy Polkowice.

Więcej informacji – BIP – https://bip.polkowice.eu/ugpolkowice,m,1100,gminny-program-rewitalizacji.html

 

Poprzedni artykułCzy odwołają burmistrza Ścinawy i Radę Miejską?
Następny artykułMłodzieżowy Dom Kultury zlikwidowany
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com