W Polkowicach rusza program „Door To Door”, czyli usług transportowych dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności. Seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami czy ci, którzy mają problemy z poruszaniem się, będą mogli skorzystać z bezpłatnego dowozu do lekarza, aby wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym czy aby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

 

Program bezpłatnego transportu „Door To Door” dedykowany  jest pełnoletnim mieszkańcom gminy Polkowice, spełniającym kryteria określone w regulaminie programu. Usługi indywidualnego transportu realizowane będą przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach. Transport będzie możliwy na terenie gminy Polkowice oraz w promieniu do 500 km na terytorium Polski, zaś cel przejazdu musi być związany z aktywizacją społeczno-zawodową osób  posiadających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się ze względu na ograniczoną sprawność.

– To program, który ma na celu przed wszystkim dotarcie osób starszych czy nie mogących się poruszać, do lekarza. Ale to także możliwość dostępu do oferty kulturalnej  czy aktywizacji zawodowej. Uruchamiamy go ósmego września – wtedy będzie już można z niego korzystać – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic ds. społecznych. – Program „Door To Door” będzie działał od godziny 7 rano do godziny 23 w dni powszednie i od godziny 10 do godziny 23 w weekendy. Nie będzie działał w święta. Żeby móc skorzystać z programu, należy wypełnić zgłoszenie i dostarczyć je do urzędu gminy. Do dyspozycji tych mieszkańców, których wnioski zostaną pozytywnie zweryfikowane, są dwa nowe są dwa nowe busy zakupione przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach – dodaje wiceburmistrz Ewa Kowalik.

Środki na „Door To Door” pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aplikowała o nie Gmina Polkowice, a Zakład Komunikacji miejskiej w Polkowicach został wyznaczony do zrealizowania tego zadania.

Transport można zamówić dzwoniąc pod nr. tel. 76 506 56 12.

Poprzedni artykułDiagnostyka i rehabilitacja w ramach „Opieki Pocovidowej”
Następny artykułKGHM z odważnymi projektami – prezentacja na Forum w Karpaczu