To nie będzie zwykły patronat nad uczniami klasy branżowej. Pięciu młodych ludzi z ZS 1 w Lubinie podpisało z Kolejami Dolnośląskimi umowy o pracę. Dwa dni w tygodniu będą wykonywać obowiązki zawodowe, zdobywając jednocześnie praktykę zawodową i wynagrodzenie. Po trzech latach rozpoczną stałą pracę. List intencyjny dotyczący współpracy ZS 1 z Kolejami Dolnośląskimi podpisano 25 sierpnia.

W Zespole Szkół nr 1 im. Bolesława Krupińskiego w jednej z klas szkoły branżowej pięciu uczniów będzie objętych szczególnym patronatem Koeli Dolnośląskich. Przez trzy lata ci młodzi ludzie będą pod okiem specjalistów będą zdobywać doświadczenie w branży kolejowej, aby następnie móc rozpocząć stałą pracę w wyuczonym zawodzie.

– Podpisany dziś list intencyjny dotyczy utworzenia w jednej z klas wielobranżowych grupy pięciu uczniów, którzy jednocześnie będą pracownikami Kolei Dolnośląskich już od 1 września. Nie bezie to typowa praktyka , bo to będą nasi pracownicy, którzy przez dwa dni w tygodniu , w środy i piątki, uczyć się zawodu w Legnicy przy ulicy Pątnowskiej w naszym zapleczu serwisowym. W pozostałe dni będą przez nas oddelegowani do nauki teoretycznej. Jako pracownikom będzie im przysługiwał pełen pakiet świadczeń. Są to pracownicy młodociani, a dziś zawieramy z nimi umowy w obecności ich rodziców – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

– To kolejny krok na drodze współpracy między szkołą a pracodawcami. Żyjemy w czasach, gdy pracodawcy poszukują załogi. Tak jest w Kolejach Dolnośląskich, które poszukują pracowników wyspecjalizowanych. W drodze konsultacji z zarządem i pracownikami KD wypracowaliśmy taki projekt, w którym lepiej wyszkolić sobie młodocianego pracownika, niż poszukiwać na rynku kogoś z ogólnokształcącą wiedzą – dodaje Dariusz Tomaszewski, dyrektor ZS 1 w Lubinie.

Znalezienie się w tej grupie uczniów cieszy młodych ludzi, bo nie ukrywają, że możliwość i pewność pracy w spółce KD da im pewność zatrudnienia i zapewne godne warunki.

Poprzedni artykułDodatkowa nagroda dla załogi KGHM
Następny artykułWyjątkowy koncert w Zagłębiu Miedziowym z okazji 60-lecia KGHM