Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał Brązowe Krzyże Zasługi krwiodawcom klubu HDK Serce Górnika. Dziewięciu górników krwiodawców z ZG Lubin odbierze je na uroczystej gali, której termin poznamy wkrótce.

Kolejny raz grupa krwiodawców odbierze krzyże Zasługi za to, że dzieli się sobą z tymi, którzy potrzebują krwi. Wyróżniono dziewięciu krwiodawców z HDLK Serce Górnika przy ZG Lubin. To Grzegorz Bury, Grzegorz Dym, Tomasz Gągorowski, Janusz Janik, Robert Krutysz, Robert Sołoguba, Mariusz Tyrpak, Zdzisław Zbylski i Krzysztof Majstrowicz.

– Przyznany Krzyż Zasługi jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Jest docenieniem całej mojej działalności i zaangażowania. Traktuję to tylko, albo aż, jednak jako “dodatek” do poczucia satysfakcji, niesienia pomocy potrzebującym. Oddaję krew, kiedy tylko mogę. Mam wsparcie w tym zakresie u swojego bezpośredniego przełożonego. Warto również dodać, że członkostwo w klubie HDK PCK “Serce Górnika” nie ogranicza się czy też skupia się jedynie na donacji krwi. To również zaangażowanie w akcje charytatywne, wolontariat KGHM itp. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc, tam na pewno będę obecny – mówi Krzysztof Majstrowicz.

fot. archiwum

Poprzedni artykułKGHM Polska Miedź S.A. szczegółowo o swoim wpływie na klimat
Następny artykułOkradł swoją babcię, ale odpowie też za posiadanie narkotyków