Zbliża się 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach można będzie zobaczyć dioramy, wystawę „Warszawa 44”, a także wziąć udział w żywej lekcji historii, quizie i grze terenowej.

 

W ubiegłym  roku obchody rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się w Rynku. Po raz kolejny wspólnie zorganizowały je Towarzystwo Historyczne „Victoria” i Centrum Kultury w Polkowicach. Podobnie jest w tym roku. Obchody rozpoczną się o godz. 16. W programie, między innymi: diorama powstańcza, wystawa sprzętu, broni i umundurowania powstańców warszawskich oraz żywa lekcja historii – 63 dni chwały.

– Można będzie obejrzeć wystawę zdjęć „Warszawa 44”, wraz z historią powstania – zapowiadają organizatorzy wydarzenia. – Będzie także gra terenowa „Nie daj się złapać”, a osoba, która ją zakończy otrzyma odznakę małego powstańca, dyplom oraz biało-czerwoną opaskę.

Dzieci i dorośli będą mieli okazję wziąć udział w quizie wiedzy pn. „Wokół powstania”. Organizatorzy przygotowali nagrody.  

O godz. 17 – Godzina „W”, a o godz. 18 rozpocznie się koncert pt. „Wolność” w wykonaniu grupy Sprawa Całkiem Przyjemna.

Poprzedni artykułZłodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku
Następny artykułW Suchej Górnej mają wreszcie zaplecze sportowe