Jeździli od stacji do stacji, tankowali i odjeżdżali. W sumie jednej nocy obłowili się w 100 litrów paliwa, ale nigdzie go nie wywieźli, bo zatrzymali ich na gorącym uczynku lubińscy policjanci. Złodzieje usłyszeli już zarzuty. Nie jest wykluczone, że do grona zatrzymanych dołączą kolejne osoby.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież oleju napędowego ze stacji paliw na terenie miasta.

 – Policjanci ruchu drogowego komendy Powiatowej Policji w Lubinie pełnili nocną zmianę na terenie miasta. Drogą radiową otrzymali komunikat od dyżurnego, że na jednej ze stacji paliw dokonano kradzieży 421 litrów paliwa na kwotę ponad dwóch tysięcy złotych. Funkcjonariusze patrolując ulice, zwracali uwagę na stacje paliw na terenie miasta i na drogach wylotowych z Lubina. W pewnym momencie zauważyli na jednej ze stacji samochód marki Volkswagen na złotoryjskich tablicach rejestracyjnych, który został użyty do wcześniejszej kradzieży paliwa. Przy dystrybutorze stał mężczyzna i tankował olej napędowy do plastikowego pojemnika ze specjalnie wyciętym otworem. Został zatrzymany przez mundurowych. Okazał się nim 28 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Z tyłu pojazdu, przy baniaku siedział drugi podejrzany, 23 – latek, również z powiatu lubińskiego. Jak się okazało, 28 – latek zdążył wlać do baniaka ponad 254 litry oleju napędowego. Dalszą kradzież udaremnili mu policjanci. W czasie sprawdzenia samochodu, którym przyjechali sprawcy, funkcjonariusze ustalili, że tablice rejestracyjne tego pojazdu są zarejestrowane na samochód marki Ford. Dodatkowo, policjanci ujawnili w volkswagenie niemieckie tablice rejestracyjne. W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że zatrzymani są sprawcami co najmniej kilku kradzieży paliwa z różnych stacji paliw mieszczących się na terenie Lubina i powiatów ościennych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty związane z kradzieżami paliwa za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

 

 

Poprzedni artykułTurniej Euro Cup w Lubinie
Następny artykułRocznica Powstania Warszawskiego. Żywa lekcja historii