Kontenery szatniowe i sanitarne dla zawodników, kolejny – dla sędziów oraz magazynek. To długo oczekiwane przez mieszkańców zaplecze sportowe zbudowane obok boiska w Suchej Górnej.

– To inwestycja długo oczekiwana przez dzieci, młodzież, piłkarzy, zarząd, działaczy klubu sportowego „Kupryt 02 Sucha Górna” – wymienia Stanisław Gnat, sołtys wsi. – Takiego zaplecza nigdy nie było. Zawodnicy przebierali się, kątem, w sali sportowej w parku i szli na boisko. Nie mieliśmy też gdzie przyjąć sędziów i przyjezdnych piłkarzy.

Obiekt wyposażony jest w instalacje: wodną, kanalizacji sanitarnej, elektryczną, a ogrzewany będzie elektrycznymi grzejnikami z termostatem.

– Cieszę się, że po wielu latach zawodnicy w Suchej Górnej będą mieli warunki do tego, aby na odpowiednim poziomie rozgrywać mecze piłkarskie – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic i dodaje: – To zaplecze było długo wyczekiwane i stanowi kolejny etap, w którym pokazujemy, iż również sołectwa rozwijają się, inwestujemy w nie i dbamy o nie, na równi z rozwojem naszego miasta.

Budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego kosztowała ponad 318 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułRocznica Powstania Warszawskiego. Żywa lekcja historii
Następny artykułMateusz Socha rozbawił Lubin – audio