Polkowice ruszają w szczepionkową trasę. Specjalnie oznakowany pojazd Zakładu Komunikacji Miejskiej będzie się pojawić podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych w różnych częściach powiatu polkowickiego. Chętni przyjmą jednodawkowy preparat przeciw COVID-19. To pierwszy mobilny punkt szczepień w Zagłębiu Miedziowym.

 

„SzczepionkoBUS” to okazja dla tych, którzy nie zaszczepili się jeszcze przeciwko COVID-19. Bez rejestracji wejdą do autobusu i przyjmą preparat.

– Chcemy do maksimum uprościć proces szczepienia, stąd pomysł, aby taki „szczepionkobus” pojawiał się podczas wydarzeń o charakterze sportowym i kulturalnym, czyli tam, gdzie mieszkańcy spędzają wolny czas – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – Obecnie, na terenie Polkowic mamy wyszczepione niecałe 40 procent populacji. Chcemy, by ten poziom sięgnął przynajmniej zalecanych 70 procent. Jest jeszcze dużo pracy do wykonania. Trwają również rozmowy z wójtami i burmistrzami ościennych gmin, aby szczepionkobus pojawiał się na ich terenie – dodaje burmistrz.

Prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych zapewnia, że taka forma szczepienia jest bezpieczna dla pacjentów.

– Takie rozwiązanie zostało odebrane przez sanepid i spełnia wszystkie wymogi, także ministerstwa – mówi Paweł Gambal, prezes PCUZ. – Będziemy szczepić jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Mieszkańcy nie muszą się wcześniej zapisywać. Stawiamy bardzo duży nacisk na to, żeby zawsze był lekarz, aby przed szczepieniem można było z nim porozmawiać, rozwiać ewentualne wątpliwości. Obok będzie namiot z kozetką, będzie też poczekalnia dla osób po szczepieniu, gdzie spędzą piętnaście minut.

„SzczepionkoBUS” może się pojawiać nie tylko podczas wydarzeń kulturalnych czy sportowych. W najbliższy weekend (24 i 25 lipca) „szczepionkoBUS” pojawi się w pobliżu Aquaparku, podczas otwarcia polkowickiego wiatraka. Chętni będą mogli przyjąć preparat w godz. od 16 do 19.

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych zaprasza też do współpracy gminy i miejscowości Zagłębia Miedziowego, które chciałyby, aby „szczepionkoBus” pojawił się na ich terenie. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 76 746 08 00 lub wysłać maila na adres: pcuz@pcuz.pl. Harmonogram wyjazdów mobilnego punktu dostępny jest na stronie www.polkowiceszczepia.eu.

Poprzedni artykułGmina gościnna dla pielgrzymów
Następny artykuł75-lecie klubu Zagłębie Lubin – mnóstwo atrakcji – FOTO