Zakończyła się kolejna edycja Szkoły Przywództwa KGHM „Przewodnicy”. W rozpoczętym w październiku 2020 programie udział wzięło 30 uczestników z całej Polski. Do grona laureatów i wyróżnionych powędrowały nagrody o łącznej wartości niemal 20 tys. zł.

– Tegoroczna edycja „Przewodników” z pewnością zostanie zapamiętana jako wyjątkowa. W równym stopniu przyczyniły się do tego szczególnie wysokie kompetencje i motywacja jej uczestników, ale też pandemiczne ograniczenia, przy których przyszło nam realizować całe przedsięwzięcie – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Dyrektor dodała, że spowodowane pandemią zmiany w harmonogramie programu oraz przeniesienie zajęć w tryb online nie zmniejszyły zainteresowania „Przewodnikami”.

Nowe warunki wręcz zainspirowały uczestników do poszukiwania kolejnych sposobów przekucia zaistniałej sytuacji na własną korzyść. Doskonale świadczy to o kreatywności młodych ludzi. Nasi „Przewodnicy” rzeczywiście posiadają ponadprzeciętne kompetencje przywódcze – podkreśliła Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Najlepszym uczestnikiem drugiej edycji „Przewodników” okazał się absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej, Szymon Sendłak z Wielkopolski. Laureat interesuje się odnawialnymi źródłami energii i nowymi technologiami. Zwycięzca w nagrodę otrzymał bon edukacyjny o wartości 8 tys. zł. Kolejne dwie osoby oraz pięciu wyróżnionych również uhonorowanych zostało bonami, które można przeznaczyć na sfinansowanie studiów, kursów lub szkoleń.

– Najbardziej niespodziewaną wartością, którą zaoferował program, była dla mnie możliwość poznania i współpracowania z ludźmi, którzy ze względu na inne wykształcenie i pracę nie należą do mojego świata. Świetne było to, że pomimo tych różnic i początkowego totalnego braku powiązań między nami, tematów do rozmowy nie brakowało, współpraca się kleiła, a znajomości pozostaną – miejmy nadzieję – na długo! – mówił Szymon Sendłak.

Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji projektu, także i tym razem zajęcia prowadzili przedstawiciele wyższej kadry menedżerskiej KGHM Polska Miedź S.A. oraz grono reprezentujących różne dziedziny ekspertów z Polski i Stanów Zjednoczonych.

W ramach projektu „Przewodnicy” od 2019 roku KGHM wyszukuje obiecujących młodych ludzi, których kształci w obszarach umiejętności, wiedzy oraz zdolności niezbędnych do pełnienia w niedalekiej przyszłości istotnych ról społecznych i biznesowych.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie www.przewodnicykghm.pl.

inf. KGHM

Poprzedni artykułJubileuszowy bieg i prezentacja drużyny – Zagłębie Lubin zaprasza
Następny artykułKonkurs plastyczny „Ekologiczna pocztówka z wakacji”