Medale za wzorowe i wyjątkowe wykonywanie obowiązków zawodowych wręczono 40 pracowników oddziałów Polskiej Miedzi 11 czerwca w CK Muza. Akademia odbyła się z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A.

W trakcie uroczystości 40 pracowników KGHM odebrało z rąk ministrów i wicewojewody dolnośląskiego odznaczenia państwowe. Medale zostały przyznane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych. Były też odznaczenia jubileuszowe. Uroczystość skupiła w sali widowiskowej CK Muza w Lubinie nie tylko wyróżnionych pracowników ale również zarząd miedziowej spółki i dyrektorów oddziałów KGHM oraz firm z grupy kapitałowej. Obecni byli ministrowie, głowy miast Zagłębia Miedziowego, posłowie i senatorowie.

– Przez 6 dekad nasza firma nie tylko trwała, ale bardzo mocno i dynamicznie się rozwijała. Gdybyśmy tylko trwali to niewiele by z tego było. Żyje już niewiele naszych starszych koleżanek i kolegów, którzy mogliby się pochwalić, że budowali fundamenty i byli na samym początku, ale są jeszcze ci, którzy tę firmę przez lata budowali. Nie zbudował jej nikt jednostkowo Byli różni ludzi i różne zarządy. Te firmę zbudowały pokolenia – mówił Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Poprzedni artykułUczniowie polkowickich szkół spotkali się na boisku
Następny artykułKarta EKUZ bezpłatnie i od ręki