W ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” , którym objętych jest na terenie Zagłębia Miedziowego ponad 1900 uczniów KGHM polska Miedź S.A. nagrodził stypendiami najlepszych uczniów. Ci, którzy zapracowali na wysoką frekwencję i dobre średnie mogą takie pieniężne nagrody od swojego patrona otrzymywać co semestr. W tym roku w ZS MCKK stypendia dostało 5 uczniów.

Program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” obejmuje w tym roku szkolnym 9 szkół z powiatów legnickiego, polkowickiego, lubińskiego, głogowskiego i bolesławieckiego. W sumie to ok. 1900 uczniów klas ściśle związanych z kształceniem niezbędnym dla KGHM Polska Miedź S.A. stypendia są jednym z elementów, który składa się na szeroki program opieki nad szkołami i uczniami, którzy znaleźli się pod patronatem miedziowej spółki. Każda z placówek kształcących w klasach wpisujących się w program patronatu KGHM może liczyć na wsparcie zarówno w dostosowaniu programów nauczania, kadry nauczającej czy też zadbania o zaplecze edukacyjne.

Staramy się bardzo mocno dbać o nasza bazę i ją rozwijać. Poligon szkoleniowy to jest coś, na czym pracujemy w zasadzie od początku. W zeszłym roku dzięki patronatowi KGHM mogliśmy uruchomić i doposażyć znacząco nasza np. pracownię elektryczną. Jak widać, ta współpraca ma wymiar i finansowy i niefinansowy, to też praktyka i kadra nauczająca. Ze względu na liczbę zainteresowanych dość szybko rekrutacja w naszej szkole jest zamykana np. w zeszłym roku nie mogliśmy przeprowadzić rekrutacji uzupełniających ze względu na wyczerpaniu limit miejsc. W tym roku planujemy otworzenie dwóch klas: jednej w technikum, jednej w szkole branżowej i jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z KGHM i tej pewności późniejszego zatrudnienia w oddziałach KGHM ta rekrutacja tez dość szybko będzie w tym roku sfinalizowana – mówi Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK w Lubinie, szkoły, w której w tym semestrze stypendiami od KGHM nagrodzono 5 uczniów.

W ZS MCKK od tego roku 2020/21 funkcjonuje klasa kształcąca operatorów maszyn przeróbczych, czyli. Tzw. przeróbkarzy.

– W tym roku pierwszą klasę utworzyliśmy w pełnym składzie. Już w drugim półroczu uczniowie zaczęli jeździć na praktyki wtedy, kiedy z racji pandemii była taka możliwość do ZWR. Bardzo szybko dzięki naszej bezpośredniej współpracy uczniowie trafiają na teren zakładów pracy i to jest bardzo bardzo ważne. W tym roku także chcemy uruchomić ta klasę. Niestety z z racji specyfiki, nie może być ona bardzo liczna. Jestem przekonana że w rekrutacji na kolejny rok szkolny te miejsca do tej klasy także szybko zostaną wyczerpane – dodaje dyrektor ZS MCKK.

fot. archiwum

Poprzedni artykułCo widzą kamery w mieście?
Następny artykułNowa klasa w ZS 1 – branża motoryzacyjna – FOTO