Tylko do północy 30 kwietnia można wprowadzić modyfikacje w swoich zeznaniach podatkowych za rok 2020 lub też złożyć papierowe wersje deklaracji w skarbówce. Warto pamiętać, że każda wizyta w Urzędzie Skarbowym, podczas której chcemy coś wyjaśnić, musi być wcześniej zarezerwowana. Ci podatnicy, którzy nie chcą skorzystać z odliczeń czy przekazać 1 % podatku nie muszą praktycznie robić nic. Urząd sam zaakceptuje gotowe zeznania, które przygotowano z posiadanych danych.
Każdy, kto wybiera się do Urzędu Skarbowego powinien wiedzieć, że wizyta powinna być wcześniej umówiona.
– Proszę pamiętać, że musimy umówić na wizytę z Urzędem. Mamy dwie możliwości. Możemy umówić się online, albo przez telefon. Najlepiej zrobić to przez elektroniczny formularz do umawiania wizyty dostępny na podatki.gov.pl. Rezerwujemy wtedy dogodny dla nas termin i godzinę. Wtedy przychodzimy do Urzędu. Unikamy kolejek, skupiska ludzi i mamy zachowane bezpieczeństwo oraz dystans społeczny. Wtedy jesteśmy obsłużeni z najwyższymi wymogami – podkreśla Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej.
W tym roku Ministerstwo pomyślało o tych, którzy nie mają zamiaru korzystać z ulg podatkowych czy przekazywania 1% podatków. Tacy podatnicy mogą nie martwić się o złożenie zeznania. Urząd Skarbowy automatycznie zaakceptuje gotową już w systemie deklarację.
– Usługę Twój e-PIT udostępniamy podatnikom już po raz trzeci, ale w tym roku jest też nowość, bo usługa Twój e-PI jest częścią e – Urzędu Skarbowego, czyli Internetowego Serwisu Ministerstwa Finansów. W serwisie tym znajdziemy właśnie usługę Twój e-PIT, czyli zeznania przygotowane wstępnie przez krajową Administrację Skarbową, jak PIT-36, PIT-37, Pit-38, ale też e-mikrofirmę, wykaz swoich mandatów karnych oraz usługę status zwrotu. To również jest nowość. To informacja o dokonanych zwrotach PIT i VAT. Dzięki tej usłudze podatnik dowie się jaka jest data zwrotu, czy data nadpłaty naszego podatku, kiedy zostanie zwrócona na nasze konta albo dowie się, czy nadpłata zostanie zaliczona na inne zobowiązania – informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.