Mieszkańcy Lubina przyłączyli się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie „Nowa nadzieja”. Wśród nich jest radny miejski Grzegorz Zieliński, który zachęca wszystkich, zarówno dorosłych, jak i dzieci do udziału. Organizatorzy zapewniają rękawiczki i worki. Wystarczą chęci i troska o środowisko lokalne.

Każdy, kto weźmie udział w sobotnim sprzątaniu zielonych ścieżek za Ustroniem IV poza satysfakcją z dobrego uczynku na rzecz środowiska, otrzyma roślinkę, najmłodsi zaś słodką przekąskę.

– Zapraszamy każdego, komu leży na sercu, by zmieniać świadomość, otoczenie i upiększać naszą małą ojczyznę jaką jest Lubin. 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
Stowarzyszenie “Nowa nadzieja”  angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska i zatrzymania zmian klimatu. Dlatego zaprosiłem ich tez do Lubina.  W ślad za hasłem: “Myśl globalnie, działaj lokalnie’’, już w najbliższą sobotę 24 kwietnia odbędzie się społeczne sprzątanie Dolnego Śląska. Dla uczestników organizatorzy akcji zapewniają rękawice i worki na śmieci
 – mówi Grzegorz Zieliński.

W Lubinie radny postara się tez o wynagrodzenie uczestników roślinnymi podarunkami, które będą mogły trafić do ogrodów lub balkonowych doniczek. najmłodsi dostaną słodkie podziękowania. 

Zbiórka o 10:00 na skrzyżowaniu ulic Kamiennej i Asnyka. Uczestnicy udadzą się w kierunku zielonych ścieżek za osiedlem. Tam wyzbierają odpadki, które zalegają i nie tylko psują wygląd otoczenia, jale niszczą też środowisko.

Poprzedni artykułOstatni gwizdek na rozliczenie z Urzędem Skarbowym
Następny artykułMonitoring miejski w Polkowicach