Od bramownicy przy ulicy 3 Maja rozpoczął się montaż kamer do monitoringu miejskiego. Budowa monitoringu miejskiego ma potrwać do połowy czerwca. W sumie, obejmie on około 100 kamer.

 

W ramach systemu wizyjnego miasta montowane będą dwa rodzaje kamer: obserwacyjne – na terenie Polkowic i rejestrujące ruch pojazdów – na bramownicach, przy drogach wylotowych z miasta.

– Takiego elementu brakowało – mówi Marcin Szydłowski, dyrektor wydziału informatyki w urzędzie gminy. – Kamery będą służyły temu, aby szybko podjąć ewentualną interwencję w sytuacji, gdy skradziony zostanie pojazd. Będą one rejestrowały, między innymi, numery rejestracyjne, kolory i marki – dodaje.

Kamery obserwacyjne mają być, między innymi, narzędziem w walce z wandalizmem.

– Akty wandalizmu dotyczą przede wszystkim obiektów użyteczności publicznej, na przykład, boisk sportowych, placów zabaw, skwerów czy parków – mówi Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach. – Tego typu informacje najczęściej do nas docierają, co stwierdzają również strażnicy podczas codziennych patroli – dodaje komendant.

Budowa monitoringu miejskiego ma potrwać do połowy czerwca. W sumie, obejmie on około 100 kamer, razem z kilkunastoma innymi, które działają od kilku lat i zostaną włączone do nowego systemu. Zamontowane będą w miejscach publicznych, m.in. w parkach, na ulicach i chodnikach. Centrum oglądowe monitoringu miejskiego będzie w Szkole Podstawowej numer 4 przy ulicy Hubala. Jego obsługą zajmie się straż miejska, która będzie  przyjmować zgłoszenia dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa. 

Poprzedni artykułPosprzątają ścieżki za Ustroniem IV. Dzień Ziemi
Następny artykułDziennikarzem być. Młody lubinianin próbuje sił w zawodzie – FOTO