SONY DSC

Polkowice. Większy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców – zakończono budowę ulic Narcyzowej i Poziomkowej na Osiedlu Polkowice Dolne. Po kilkunastu latach oczekiwania to miejsce zyskało nowe oblicze.

O remont ulicy Poziomkowej i Narcyzowej mieszkańcy Osiedla Polkowice Dolne zabiegali od lat. O przeprowadzenie tej inwestycji wnioskował radny z klubu Lepsze Polkowice – Robert Drobina.

– To jedne z kilku najstarszych ulic na osiedlu Polkowice Dolne – mówi radny Robert Drobina.- Na przebudowę czekały długo, jak dobrze pamiętam 12 lat. Dzięki poparciu innych radnych, pana burmistrza i współpracy z wydziałem inwestycji udało się przeprowadzić przedsięwzięcie w ciągu półtora roku od wniosku.  Wybudowano całą nową infrastrukturę. Ulice i chodniki z kostki brukowej, spowalniacze oraz całą nową instalację odwodnieniową. Zainstalowano także najnowocześniejsze oświetlenie LED-owe – dodaje radny.

Ulice oddano do użytku. Trwają ostatnie prace porządkowe takie, jak zamiatanie wypełniającego szczeliny piasku.

– Osiedle Polkowice Dolne to jedno z najbardziej prężnie rozwijających się miejsc w Polkowicach – mówi Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic – Bardzo się cieszę, że poprawia się tam stan infrastruktury drogowej, że mieszkańcom jest coraz wygodniej i bezpieczniej dojechać do swoich domów. Przypominam, że nie tak dawno ogłosiliśmy plan rozbudowy osiedla na kolejne lata, który obejmuje m. in. dziewiętnaście inwestycji drogowych o wartości 13 mln zł. i ten plan będziemy konsekwentnie realizować – dodaje burmistrz.

W ramach inwestycji wybudowano drogę z kostki betonowej obramowanej krawężnikami o łącznej powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych, a także chodnik z kostki betonowej o powierzchni blisko 900 metrów kwadratowych. Wykonano także na nowo całą sieć kanalizacji deszczowej i teletechnicznej. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1 mln 250 tys. zł.

Poprzedni artykułDwa trupy w spalonym samochodzie
Następny artykułPieniądze na nowy wóz strażacki