Pilates, zumba, ćwiczenia dla zdrowego kręgosłupa, język angielski i francuski, nordic walking, kurs obsługi smarftona i mnóstwo innych atrakcji – to program kolejnej odsłony „Akademii senioralnej” , jaką właśnie uruchomiła Gmina Wiejska Lubin. Zajęcia są przeznaczone dla mieszkańców 50+.

Wciąż są miejsca na różnorodne atrakcje, o jakie zadbała Gmina Wiejska Lubin w ramach czteroletniego już projektu „Akademia senioralna”. Rocznie z zajęć w ramach tego programu korzystało dotąd około 300 mieszkańców. Projekt na zlecenie wójta realizuje Ośrodek Kultury Urzędu Gminy Lubin.

Każdy, kto ma ochotę przyłączyć się do cyklu zajęć prowadzonych i stacjonarnie, i online, może to zrobić, składając deklaracje. Dokumenty można pobrać albo na stronie www.okgminalubin.pl albo osobiście w Ośrodku Kultury, który mieści się w Urzędzie Gminy przy ulicy Księcia Ludwika 3. To tam również należy się zgłosić i złożyć swoją deklarację. 

– Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w kolejnej edycji „Akademia senioralna”. Zajęcia które realizujemy poprzedzone były konsultacjami. Zajęcia już trwają, ale wciąż można się zgłosić. Jest wiele atrakcji do wyboru. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tryb niektórych z nich z racji sytuacji pandemicznej odbywają się online. W większości mogą być organizowane zdalnie. Dostosujemy je do kolejnych wytycznych rządu. W tej edycji mamy sporo nowości, z których nie tylko seniorzy chcieliby skorzystać. Jest np. „Bezpieczny, aktywny, zdrowy – warsztaty pozytywnego myślenia. Wracamy też do ulubionych zajęć wybieranych przez naszych studentów, czyli do pilatesu, zumby i nordic walking. Na razie pod znakiem zapytania mamy zajęcia na basenie zgodnie z wytycznymi rządu – mówi Maja Grohman, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Lubin.

fot. archiwum

Poprzedni artykułGmina pomoże Polakom na Ukrainie. Znowu wspiera projekt PWSZ
Następny artykułPowrót do przedwojennej tradycji