Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie S.A. uruchomiło już kilka punktów szczepień na terenie Zagłębia Miedziowego. Szczepienia przeciwcovidowe MCZ prowadzi od trzech tygodni. Najpierw byli medycy, a teraz od 18 stycznia MCZ prowadzi już zapisy na iniekcje przeciw COVID – 19. Tygodniowo pielęgniarki miedziowej medycznej placówki szczepią kilkaset osób. Wszystko zależy od ilości otrzymanych przez MCZ dawek.

18 stycznia 2021 Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie rozpoczęło rejestrację pacjentów na szczepienie przeciwko COVID-19. Placówka włączyła się do narodowego programu szczepień już wcześniej, zaczynając podawać szczepionkę sektorowi medycznemu na początku miesiąca. Szczepienia w trosce o bezpieczeństwo pacjentów realizowane są zgodnie z wymogami określonymi przez Ministerstwo Zdrowia. W pierwszej kolejności poddawali się im wszyscy związani z sektorem medycznym. Druga tura to grupy wiekowe najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem. Teraz na określony termin szczepienia mogą zarejestrować się osoby które skończyły 80 i 70 rok życia.

– Akcja szczepień idzie bardzo sprawnie. Jesteśmy oczywiście całkowicie uzależnieni od dostaw szczepionek, jakie otrzymujemy. Wszystkie szczepionki, jakie do nas trafiają są wyszczepione w terminie. Zaczęliśmy 4 stycznia a więc od 25 stycznia zaczęła się druga tura szczepień tych pacjentów, którzy wówczas przyjęli pierwszą dawkę – mówi Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ S.A.

Rejestracja odbywa się pod numerami telefonów 887 847 428 i 887 847 429.

Poprzedni artykułPierwsi seniorzy 80+ już zaszczepieni
Następny artykułDepresja – bezpłatne konsultacje i wykłady dzięki KGHM