W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych rozpoczęły się szczepienia osób powyżej 80. roku życia. Dotychczas terminy na szczepienia zaplanowano dla 244 seniorów z grupy 80+. Tygodniowo szczepionych będzie 30 osób.

W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych pierwsi seniorzy z grupy wiekowej 80+ otrzymali szczepionki. Zainteresowanie szczepieniami na COVID-19 jest wśród polkowiczan bardzo duże.

– Większość polkowiczan chce się zaszczepić i jesteśmy na to gotowi. Póki co dostajemy 30 szczepionek tygodniowo, ale jeśli będzie ich więcej, jesteśmy w stanie szczepić kilkaset osób tygodniowo jednym zespołem szczepieniowym – mówi Paweł Gambal, Prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Jak do tej pory wśród seniorów powyżej 80. roku życia chęć zaszczepienia zdeklarowały 442 osoby z terenu naszej gminy. Wśród osób powyżej 70. roku życia już 1382 (stan na 26 stycznia).

Dotychczas terminy na szczepienia zaplanowano dla 244 seniorów z grupy 80+, którzy umówili się poprzez połączenie telefoniczne z przychodnią. Szczepienia są rozplanowane do końca marca i wynika to z dostępności szczepionek. Póki co szczepionych będzie 30 osób tygodniowo. Cały czas przyjmowane są także zapisy chętnych na szczepienia osób powyżej 70. roku życia.

– Pamiętajmy, że mamy możliwość rejestracji za pomocą trzech kanałów –mówi  Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic ds. społecznych.

Rejestracja do punktu szczepień:  można dozownic do  przychodni, lub skorzystać z infolinii rządowej a także z Internetowego Konta Pacjenta. Z puli 30 szczepionek tygodniowo 15 jest dla pacjentów rejestrujących się przez telefon w przychodni, a 15 jest rozdysponowane za pomocą Internetowego Konta Pacjenta oraz rządowej infolinii.

Poprzedni artykułMordercy bezdomnego Grzesia grozi nawet dożywocie
Następny artykułMCZ przyjmuje zapisy na szczepienia przeciw COVID – 19 i szczepi