KGHM Polska Miedź S.A. wsparła II edycję Tygodnia Walki z Depresją organizowanego przez Centrum Formacji Rodziny w Lubinie. W działania włączyły się też samorządy Zagłębia Miedziowego. Mieszkańcy całego regionu będą mogli po zarejestrowaniu się od 22 do 18 lutego brać udział w  bezpłatnych konsultacjach i wykładach związanych z zagadnieniem depresji.

22 lutego od 17:00 w sieci rozpocznie się Tydzień Walki z Depresją, czyli druga edycja szeregu działań typu wykłady, wywiady czy konsultacje związanych z depresją w każdym obszarze rodziny. Do 28 lutego będzie można brać udział we wszystkich wydarzeniach po zarejestrowaniu się pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScK5ux15zDoXnZ7d79a4IBdWdLz46R8jv-5SxkYI5xnxdVTjQ/viewform?usp=sf_link

Centrum Formacji Rodziny z Lubina wydarzenie  to przygotowuje drugi raz. Tym razem jednak w związku z  pandemią koronawirusa zajęcia będą odbywały się online, ale jak mówią statystyki, wszystko, co wiążę się z walką z depresją jest konieczne.

Według badań, ale jeszcze sprzed pandemii to było 1,5 mln Polaków, którzy chorowali na depresję. Nie liczymy tych, którzy nie zgłaszają się do lekarzy. Myślimy, że to może być ok. 4 mln Polaków, którzy zgłaszają się z potrzebą medyczną i farmakologiczną. Główne objawy depresji? Długotrwały smutek, lęk, izolacja, która zaczyna się w nas pojawiać, smutek, niemożność podejmowania czynności, które podejmowaliśmy do tej pory, apatia, trudności pojawiające się  w relacjach. Wtedy powinna zapalić się nam czerwona lampka  – mówiła Anna Migalska, dyrektor Centrum Formacji Rodziny.

Wsparcie finansowe na organizacje bezpłatnych zajęć w ciągu tego tygodnia pochodzi od KGHM Polska Miedź S.A.

Troszczymy się nie tylko o naszych pracowników, ale o mieszkańców regionu, czyli rodziny naszej załogi czy ich sąsiadów. Robimy to w poczuciu odpowiedzialności za społeczność lokalną, za środowisko. Jest to element naszej długofalowej strategii. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i przekazywanie prostych narzędzi, jak rozpoznać depresje, gdzie szukać pomocy. Z tymi problemami spotyka się coraz więcej osób – mówił Błażej Marzoch, kierownik tego  projektu w KGHM Polska Miedź S.A. 

Działania finansowo wspierają też m.in. prezydent Głogowa, wójt gminy Głogów czy gminy Legnickie Pole. Patronat objął m.in. starosta lubiński.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć  na stronach: 
www.kghm.com/depresja
www.cfrlubin.pl/depresja
www.facebook.pl/tydzienwalkizdepresja

 

Poprzedni artykułMCZ przyjmuje zapisy na szczepienia przeciw COVID – 19 i szczepi
Następny artykułKGHM Liderem Bezpiecznej Pracy