Warsztaty, terapie indywidualne i grupowe, zajęcia online, telefoniczne i bezpośrednie – choć rok 2020 w większości był zdominowany pandemią koronawirusa, to Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Beretty Molli w Lubinie udało się odbyć w sumie 1100 spotkań. Placówka dostosowuje się do obostrzeń pandemicznych, ale działa i niesie pomoc bezpłatną rodzinom.

Nie było lekko. Tuż po pierwszych utrudnieniach związanych z pandemią koronawirusa Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Joanny Beretty Molli uporała się z nowym porządkiem i kontynuowała pomoc rodzinom. Część terapii i warsztatów odbywał się online, część telefonicznie, a inne w kontakcie bezpośrednim. 2020 to sporo warsztatów, terapii ze specjalistami. Nowy rok to nowe wyzwania i kontynuacja pomocy niesione w myśl misji Poradni, czyli „Ratunek w kryzysie rodziny zawsze i dla każdego”.

Kontynuujemy naszą pracę w zakresie porad indywidualnych. Jeśli są jakieś spotkania w grafiku, można się już na nie umawiać. Jesteśmy w trakcie serii wykładów online, które prowadzi nasza terapeutka Beata Bochnia. To są wykłady na temat „Zrozumieć swój lęk”. Są adresowane do osób, które przeżywają jakieś lęki czy strach związany z pandemią, z zagrożeniem zachorowaniem bądź obawiają się o swoje funkcjonowanie w tej zmienionej rzeczywistości. Te wykłady są publikowane na stronie poradni, na kanale poradni na you tube i na profilu w portalu facebook. To są trzy odcinki. Najbliższy, ostatni będzie 2 stycznia, ale wszystkie są cały czas dostępne więc można sobie je obejrzeć – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny beretty Moli w Lubinie.

Wszystkie porady i terapie w Poradni są bezpłatne. Wystarczy tylko zadzwonić na nr 697 672 275 i umówić się. Spotkania są anonimowe. Jedyne dane, jakie przekazuje osoba korzystająca z pomocy to numer telefonu do kontaktu. Poradnia mieści się w budynku przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ulicy Orlej 32.

Poprzedni artykułOczyszczalnia za 4 mln zł – nowe warunki w Gminie Lubin
Następny artykułTrzeźwy poranek nie dla wszystkich trzeźwy