Lubińscy policjanci, prowadząc prewencyjne działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”, w ciągu 15 minut zatrzymali dwie osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Zarówno 43 – latka, jak i 35 – latek stracili uprawnienia, a teraz odpowiedzą przed sądem.

W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzali nie tylko stan trzeźwości kierujących, ale też stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Pół godziny po rozpoczęciu akcji w Krzeczynie Wielkim w ręce policjantów wpadła 43-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kobiety woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latka ma w swoim organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Kierująca już straciła swoje prawo jazdy, a jej sprawą zajmie się sąd. Kobieta tłumaczyła się, że dzień wcześniej, późnym wieczorem piła alkohol. Była pewna, że wsiadając do swojego samochodu jest już trzeźwa.

Kilkanaście minut później inny patrol drogówki na terenie Ścinawy, zatrzymał do kontroli 35 – letniego kierującego samochodem osobowym, u którego badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu rawickiego również stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a za swój czyn odpowie przed sądem.

Przypominamy, że jeżeli podczas kontroli okaże się, że kierowca jest pijany może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15, a także 10 pkt karnych.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie