Pacjenci w wieku 75+ należący do przychodni Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. we wszystkich lokalizacjach na terenie Zagłębia Miedziowego mogą liczyć na bezpłatną szczepionkę przeciwko grypie. Wystarczy odwiedzić swojego lekarza prowadzącego, który sprawdzi, czy jest się zdrowym, potem zadzwonić pod wskazany numer i udać się do punktu szczepień.

Pacjenci 75+ zaoptowani do przychodni Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie, Legnicy i Głogowie mogą wziąć udział w bezpłatnym procesie szczepienia przeciwko grypie. MCZ prowadzi właśnie program dedykowany seniorom 75+.

– Przyjmujemy bezpłatnie na szczepienie pacjentów, którzy są zapisani do naszych przychodni MCZ. Jedyna rzecz , jaką pacjent musi zrobić to przyjść do swojego lekarza i uzyskać zaświadczenie, że jest zdrowy i może być szczepiony. Potem zapraszamy go do naszych punktów szczepień. W każdej placówce taki punkt jest różnie czynny, ale na pewno, jeśli pacjent trafi od rana do 14:30 w każdym z takich punktów będzie zaszczepiony. W niektórych można się zaszczepić nawet do godziny 18:00. Proszę tylko pamiętać, że w dobie koronawirusa każdy, kto chce do nas przyjść, musi wiedzieć, że wejście jest możliwe tylko w maseczce ochronnej. Przy wejściu trzeba poddać się dezynfekcji dłoni i pomiarowi temperatury. To procedura dla wszystkich zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu – mówi Ewa Wojtaś, przełożona pielęgniarek w Przychodni POZ Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. w Legnicy.

Każdy, kto chce poddać się szczepieniu powinien najpierw zadzwonić pod nr telef. 76 72 31 530, by uzyskać informację, czy szczepionka jest jeszcze dostępna i zarejestrować się.

Poprzedni artykułHarcerze z myślą o kombatantach seniorach – FOTO
Następny artykułKsiądz nie przyjdzie po kolędzie