Kolęda 2021 będzie inna niż wszystkie dotąd, gdyż żaden ksiądz nie przyjdzie do parafian. Zarządzeniem Biskupa Legnickiego zamiast tradycyjnych wizyt w domach wierni będą zapraszani do kościołów. Do parafian na Przylesiu w Lubinie już trafiła rozpiska, którzy mieszkańcy których  ulic i  w jakie dni będą mile widziane podczas mszy.

Koniec z wyczekiwaniem na księdza, pytaniem sąsiadów na którym jest piętrze. W tym roku koronawirus zmodyfikował nawet to. Biskup Legnicki zdecydował, że tradycyjne kolędy, gdy ksiądz odwiedza wiernych w mieszkaniach nie będą miały miejsca.

– W związku z  sytuacją Biskup zachęca, by w czasie  kolędowym organizować w kościołach uroczyste msze święte z liturgią i modlitwą w intencji rodzin, które będą mogły z kościołów zabrać poświęconą wodę i pokropić swoje domy. W parafiach będą też dostępne teksty, które parafianie będą mogli zabrać i odmówić modlitwy w domach. Obowiązują również podczas mszy świętych wszystkie zasady reżimu sanitarnego – mówi ksiądz Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy Diecezji Legnickiej. 

Wierni z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Lubinie już otrzymali do skrzynek listy, w których duszpasterze umieścili grafiki mszy świętych ze wskazaniem ulic i dat nabożeństw. Jest też druk, który należy wypełnić, by parafia mogła dotrzymać procedur o tym, kto z danej rodziny brał udział w mszy kolędowej, jak niegdyś w tradycyjnej kolędzie w domu.

 

Poprzedni artykułPacjenci 75+ w MCZ zaszczepią się bezpłatnie
Następny artykułNie strzelaj w Sylwestra – psy boją się huku i błysku