Niecodzienne święta, be z wigilijnego spotkania w Domu Seniorów, bez uścisków, świętowania w dużym gronie – takie święta dla lubińskich kombatantów są szczególnie smutne, ale o drobny choć uśmiech postarali się harcerzem, a dokładnie Chorągiew Dolnośląska, która pozyskała środki, by obdarować seniorów podarunkami na święta. W Lubinie wręczono 30 takich paczek.

 

Najpierw komendant Hufca ZHP w Lubinie przekazał w Domu Seniora Betlejemskie Świtało Pokoju, potem wręczył zebranym paczki, o które w ramach akcji “Paczka dla kombatanta” postarała się Chorągiew Dolnośląska, która pozyskała pieniądze z Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojska Polskiego. – Mamy takich paczek 30. Wiemy, ze potrzeby są większe i chciałoby się więcej, ale trzeba cieszyć się  z tego, co udało się pozyskać. Dziś też przekazujemy Betlejemskie Światło Pokoju, które trafia do Polski i do  Lubina już od 30 lat – mówił Łukasz Nowicki, komendant Hufca ZHP w Lubinie.

Harcerze stanęli absolutnie na wysokości zdania. To pozwala godniej spędzić święta. Poprawiają nastrój naszym seniorom. Mam nadzieję, ze ten trudny czas minie, że przyjdą piękne słoneczne dni bez wirusa. mam nadzieję, ze maleńki Jezus przyniesie ukojenie i radość. W tym trudnym pandemicznym czasie staramy sobie jakoś radzić. Niestety z uwagi na obostrzenia musimy dbać o bezpieczeństwo. zajęcia przeprowadzamy w niewielkich małych grupkach – dodawała Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior w Lubinie.

Poprzedni artykułPakiety ochronne dla seniorów na Dolnym Śląsku od KGHM 
Następny artykułPacjenci 75+ w MCZ zaszczepią się bezpłatnie