Lubinianie chętnie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Zupa dla medyka”, jaką prowadzi w Lubinie CK Muza. Opłacono już tyle posiłków, by w drugiej turze zawieźć je znowu na oddział w szpitalu przy Bema, ale tez na ten w MCZ. Wciąż można opłacać posiłki albo osobiście w restauracji przy własnym zamówieniu, albo online.

Mimo krytycznych głosów, akcja „Zupa dla medyka” prowadzona przez CK Muza w Lubinie cieszy się popularnością. Lubinianie opłacają ciepły posiłek w kwocie 10 zł, a Muza dostarcza go medykom na oddziałach covidowych w szpitalu RCZ i MCZ w Lubinie.

– Pandemia dotyka nas wszystkich. Mocno cierpią ci, którzy na co dzień pracują na oddziałach covidowych tzn. ratownicy, pielęgniarki, lekarze. Oni często nie mają czasu nawet zjeść ciepłego posiłku i dlatego chcieliśmy chociaż w ten drobny sposób włączyć w pomoc tym osobom – mówi Małgorzata Życzkowska – Czesak, dyrektor CK Muza w Lubinie.

W pierwszej odsłonie akcji udało się zawieźć 19 zup wówczas ogórkowych wraz z bułką własnego wypieku dla personelu w szpitalu przy Bema. W tym tygodniu 19 zup chrzanowych z jajkiem bułką i świątecznym piernikiem pojechało na ten oddział, a 15 do MCZ przy Skłodowskiej.

Akcja nadal trwa,. Każdy może opłacić taką zupę dokonując zakupu online lub będąc z restauracji np. przy okazji odbioru własnego posiłku. Koszt zupy dla medyka to 10 zł.

Poprzedni artykułNowa tarcza, nowe dotacje
Następny artykułJasełka WTZ Przytulisko już na you tube