Spośród 40 osób, które zgłosiły swój udział w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Scena prezentacji młodych” jurorzy podczas zamkniętego przesłuchania wybrali 14 młodych artystów. Zmagania wokalne od lat organizuje CK Muza w Lubinie. Tym razem nie było przesłuchań na scenie, ale odsłuchanie przez jurorów nagrań, które napłynęły do Lubina drogą internetową. Po raz pierwszy konkurs miał charakter ogólnopolski, a nie powiatowy.

Dwie lubinianki znalazły się wśród 14 finalistów, jakich wybrali jurorzy podczas zamkniętego posiedzenia w ramach przesłuchań XXVIII konkursu wokalnego “Scena prezentacji młodych” organizowanego przez CK Muza w Lubinie.

– Muzyka to moja największa pasja i to właśnie dlatego zdecydowałam się wziąć udział w tym konkursie i zaprezentować swoje umiejętności. Brałam w nim udział już kilka razy i za każdym razem była tam cudowna atmosfera. Nie wyczuwało się konkurencji, ale poznawało super ludzi, wiele talentów, świetnych głosów, osobowości. W tym roku niestety online, ale mam nadzieje, że za rok znowu spotkamy się tradycyjnie w CK muza. Na piosenkę, którą wybrałam czekałam i przygotowywałam się ponad 17 lat mojego życia. Chciałam zaśpiewać ją dopiero wtedy, gdy poczuję, że zarówno psychicznie, jak i wokalnie jestem na nią gotowa. ” Dziwny ten świat” Czesława Niemena to trudna piosenka. Nie da się zaśpiewać jej dobrze bez emocji, które w wykonaniu, które zdecydowałam się wysłać były na tyle duże, że na samym końcu uroniłam parę łez. Wydaje mi się, że ten utwór będzie aktualny zawsze. Piosenka jest ponadczasowa. Niemen pisząc ją, chciał ustrzec ludzi przed podziałami i nienawiścią, które niestety w tych czasach bardzo wzrosły – mówi Karolina Ziemlicka z Lubina, która wystąpi w finale.

Ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród nastąpi 4.12.2020 podczas koncertu finałowego. Jeśli nic się nie zmieni w kwestii obowiązujących obostrzeń, zostanie przeprowadzony bez udziału publiczności i będzie transmitowany online. Organizatorzy skontaktują się z finalistami odnośnie szczegółów imprezy.

 

ALFABETYCZNA LISTA FINALISTÓW:
– BRZUSZKIEWICZ ALEKSANDRA – Piława Górna, woj. dolnośląskie
– CZAJKOWSKA ALICJA – Paczków, woj. opolskie
– EZEKWE EMILIA – Kostrzyn nad Odrą, woj. lubuskie
– KONIECZNA MILENA – Nowogrodziec, woj. dolnośląskie
– MIODUSZEWSKA ALEKSANDRA – Wrocław, woj. dolnośląskie
– MOCZYDŁOWSKA OLIWIA – Zambrów, woj. podlaskie
– NAJDEK KAROLINA – Legnica, woj. dolnośląskie
– SKUPIEŃ JULIA – Skomielna Biała, woj. nowosądeckie
– SUBOCZ MATEUSZ – Dzierżoniów, woj. dolnośląskie
– TOMAKA GABRIELA – Rzeszów/ Jasionka, woj. podkarpackie
– WITWICKA NATALIA – Lubin, woj. dolnośląskie
– WRONKA NORBERT – Dębowa Łęka, woj. lubuskie
– ZIEMLICKA KAROLINA – Lubin, woj. dolnośląskie
– ZŁOTNICKA ZUZANNA – Piława Dolna, woj. dolnośląskie

Poprzedni artykułKibice nadal zbierają dary do paczek dla dzieci w domach dziecka
Następny artykułBilet do kina na kredyt. Ulgowy dla wszystkich