DK3/ul. Ścinawska sygnalizacja została naprawiona.

GDDKiA w błyskawicznym tempie naprawiła zniszczoną, podczas nocnego wypadku, sygnalizację na skrzyżowaniu ul. Ścinawskiej z DK3. Nie minęło nawet 12 godzin od jej uszkodzenia.

Fot. Czytelnik. Ul. Ścinawska wieczorem 29.10

Wczoraj około godziny 12 sygnalizacja na skrzyżowaniu DK3 i DK36 (ul. Ścinawska) została ponownie uruchomiona. Monterzy wymienili zniszczony w trakcie wypadku słup i sygnalizatory. Wczoraj w godzinach szczytu na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu ruch ponownie był regulowany sygnalizacją.

To nie pierwsze naprawy sygnalizatorów na DK3 w Lubinie. Trzy lata temu w trakcie wypadku drogowego bardzo poważnie, tak jak teraz na ul. Hutniczej, uszkodzona została sygnalizacja świetlna na  skrzyżowaniu DK3 z ul. Małomicką. GDDKiA musiała wtedy, specjalnie do tego skrzyżowania, zamówić nowy słup. Pełną naprawę sygnalizacji załatwiono w ciągu miesiąca, jednak w ciągu kilku dni uruchomiono sygnalizację tymczasową i kierowcy mogli bezpiecznie pokonywać skrzyżowanie. 

W Lubinie z podobnym problemem mierzą się od trzech tygodni władze miasta. Tutaj też w trakcie wypadku zniszczono dedykowany do tego skrzyżowania słup z sygnalizatorami. W rezultacie od 11 października nie działa sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z Hutniczą. Wczoraj na tej krzyżówce miała zostać uruchomiona tymczasowa sygnalizacja. Niestety dzisiaj rano sytuacja nadal była bez zmian. Sygnalizatory nie działały.