Kierowcy w szpitalu, rozbite samochody i uszkodzona kolejna sygnalizacja. Ta jednak ma być naprawiona w ciągu doby. Zarządza nią GDDKiA.

Do zderzenia doszło po pierwszej w nocy na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 3 i 36 (ul. Ścinawska). Fiat croma jechał ul. Ścinawską w kierunku Ścinawy. Kierowca nie zachował ostrożności i doprowadził do bocznego uderzenia w seata ibizę. Seat jechał w kierunku Polkowic. Miał pierwszeństwo przejazdu. Obydwa samochody zostały solidnie uszkodzone. Ze skrzyżowania odjechały na lawetach. Na miejscu interweniowali strażacy z PSP w Lubinie, wzywano również pogotowie ratunkowe. Pojazdami jechali tylko kierowcy. Pogotowie ratunkowe zabrało ich do szpitala na szczegółowe badania. Na miejscu swoje czynności wykonali również policjanci, m.in. była grupa techników, którzy  przygotowali dokumentacje opisującą całe zdarzenie.

W trakcie zderzenia uszkodzeniu uległa sygnalizacja świetlna, skasowany został jeden z sygnalizatorów. Obecnie sygnalizacja pracuje w trybie awaryjnym. W godzinach szczytu będzie to niebezpieczne skrzyżowanie takie jak Hutnicza/Jana Pawła II, gdzie od trzech tygodni nie działa sygnalizacja.

Z naszych informacji wynika, że GDDKiA, która jest zarządcą skrzyżowania “starej” DK3 i DK 36, najpóźniej do jutra chce naprawić uszkodzoną sygnalizację. Nie jest wykluczone, że będzie działała już dzisiaj późnym popołudniem.  

Poprzedni artykułCzołówka pod Osiekiem. Uczestnicy ocaleli
Następny artykułSą jeszcze testy w kierunku wykrywania raka jelita grubego

2 KOMENTARZE

  1. Tu kierowca Fiata nie dał mi żadnej szansy, wjechał na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej od strony Miasta w kier. Ścinawy nie zatrzymując się na dwóch znakach STOP przy pulsujących światłach sygnalizacji. Ja jechałem prawym pasem drogi głównej z Wrocławia w kier. Zielonej Góry, 3 km od domu i skasował mi Ibizę która mogła mi służyć jeszcze wiele lat. Jak On jechał????? przez skrzyżowanie nie hamując. Szkoda, poniosłem dotkliwą stratę ale jestem na szczęście cały, w jednym kawałku choć okrutnie potłuczony i obolały. Sprawca na szczęście też wyszedł z tego bez szwanku, jest młody i może to Go nauczy pokory i przestrzegania przepisów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.