19.3 C
Lubin
poniedziałek, 20 maja 2024 21:07:49
Strona główna ! Promowane Inwestycje w Nowej Wsi Lubińskiej i Jędrzychowie

Inwestycje w Nowej Wsi Lubińskiej i Jędrzychowie

801
0

W Nowej Wsi Lubińskiej cztery drogi dojazdowe do pól są już gotowe. Zakończył się także odbiór techniczny półkilometrowego chodnika łączącego dwie odległe części Jędrzychowa.

W Nowej Wsi Lubińskiej oddano do użytku cztery drogi dojazdowe do pól. Wszystkie wykonane są z kostki betonowej, a ich łączna długość to ponad 650 m. Całość inwestycji kosztowała ponad 750 tys. zł, ale 130 tys. pochodzi z funduszy zewnętrznych, pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Inwestycja w Nowej Wsi Lubińskiej to część większego projektu infrastrukturalnego poprawiającego bezpieczeństwo ruchu w tej miejscowości. Pierwszy etap zakończył się w lipcu 2018 roku. Wykonano wówczas blisko 700 m nawierzchni wraz z systemem zagospodarowania wód opadowych na głównej drodze gminnej przebiegającej przez miejscowość.

– Równolegle do prac nad czterema odcinkami dróg dojazdowych do pól, rozpoczęliśmy procedury przetargowe do drugiego i ostatniego etapu inwestycji, czyli przebudowy ostatniego odcinka drogi głównej o długości 570 metrów. Te inwestycje w znaczący sposób poprawią bezpieczeństwo mieszkańców Nowej Wsi Lubińskiej, a bezpieczeństwo mieszkańców jest moim priorytetem – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Zakończenie całej inwestycji przewidziano na drugi kwartał 2021 r. Oznacza to, że na na przestrzeni lat 2017-2021 łączna długość utwardzonych nawierzchni w tym sołectwie wyniesie prawie 2 kilometry. Materiał kamienny odzyskany podczas budowy dróg w Nowej Wsi Lubińskiej posłuży do remontu dróg gruntowych w bezpośrednim sąsiedztwie tego sołectwa.

Niespełna półtora miesiąca (2 tygodnie krócej niż przewidywała umowa z wykonawcą) trwały prace przy budowie asfaltowego chodnika przy drodze powiatowej nr 1138D w Jędrzychowie. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat. Dzięki dobrej współpracy Gminy Polkowice ze starostwem powiatowym temu udało się zrealizować ten ważny dla bezpieczeństwa mieszkańców projekt.

– Inwestycje  na odcinku miejscowości Jędrzychów były dla nas szczególnie ważne. Mieszkańcy od wielu lat podnosili temat braku komunikacji pieszej czy rowerowej z zachodnią częścią miejscowości – mówi Jan Wojtowicz, wicestarosta polkowicki. – Dodatkowo przez Jędrzychów przebiega w tej chwili szlak komunikacyjny o zmożonym ruchu, bo dla wielu kierowców ta droga jest alternatywą dla budowanej drogi S3. Stąd zależało nam na tym, aby ruch pieszych odbywał się w sposób bezpieczny – dodaje wicestarosta.

Zrealizowany projekt to 630 metrów nawierzchni asfaltowej, biegnącej wzdłuż drogi powiatowej. Chodnik o półtorametrowej szerokości prowadzi od ruin jędrzychowskiego zamku, aż do pierwszych posesji w zachodniej części Jędrzychowa. Dodatkowo jego skarpy zabezpieczono barierkami, które mają asekurować poruszających się po chodniku.

W kolejnych latach planowane jest wykonanie oświetlenia chodnika, co kompleksowo zamknęłoby tę inwestycję. Całość powstała dzięki wsparciu finansowemu Gminy Polkowice, która przekazała na ten cel prawie 450 tys. zł.

Poprzedni artykułPijana 74-latka, samochód i czołówka na ul. Leśnej
Następny artykułProtesty kobiet w Lubinie mimo deszczu – FOTO
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com