Od poniedziałku 19 października miał ruszyć dodatkowy punkt wymazowy w Lubinie. Z racji ogromnego zainteresowania tym, który działa już przy MCZ, nowy miał być uruchomiony przy współpracy Starostwa i Regionalnego Centrum Zdrowia i rozładować długie kolejki. Tak się jednak nie stanie.

Pierwotnie zapowiadano, że nowy punkt wymazowy przy szpitalu przy ul. Bema ruszy w  poniedziałek 19 października. Liczba pacjentów ze skierowaniami na zrobienie testów na obecność COVID-19 w powiecie lubińskim znacznie wzrosła. Funkcjonujący przy MCZ punkt jest wręcz oblegany. Starostwo postanowiło uruchomić drugi taki punkt, o czym informowaliśmy kilka dni temu. Plany, jak na razie, nie dojdą do skutku.

Nastąpiła zmiana co do terminu i godzin otwarcia punktu wymazowego przy RCZ w Lubinie. Punkt ruszy dopiero od 26 października i będzie czynny w godz. od 9 do 15. Opóźnienie spowodowane jest potrzeba uzupełnienia personelu i doposażenia punktu w niezbędny sprzęt – informuje Dominika Chomont – Parzyńska z lubińskiego Starostwa. 

 

Poprzedni artykułDwoje dzieci odesłane z lubińskiego SOR-u bez pomocy
Następny artykułWody w Odrze dużo, ale pod kontrolą