Powiat lubiński uruchomił program darmowych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców powyżej 65 roku życia. Szczepienia mogłyby być już wykonywane w placówkach realizatora projektu w Lubinie, Siedlcach, Ścinawie, Raszówce czy Szklarach Górnych, ale szczepionek na rynku brak. Przychodnie starają się o ich pozyskanie.

Od 9 października mogłyby ruszyć szczepienia w przychodniach realizujących program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców powiatu lubińskiego w wieku 65+. Nie ruszą jednak z prostej przyczyny – brakuje szczepionek, a przychodnie wciąż starają się je pozyskać. Jeśli tylko pojawią się na rynku każdy mieszkaniec powiatu lubińskiego w wieku 65+ będzie mógł zgłosić się do pielęgniarki wskazanej placówki medycznej, zapisac się do rejestru uczestników.

– Uzyskuje wówczas informację o możliwości wystąpienia objawów odczynów poszczepiennych oraz postępowaniu w przypadku wystąpienia odczynów poszczepiennych. Zostaje również poinformowany o konieczności zgłoszenia się do lekarza w przypadku wystąpienia NOP. Kwalifikacji uczestników programu dokonuje lekarz POZ lub lekarz specjalista podczas wstępnego badania. Następnie lekarz lub pielęgniarka wykonuje szczepienie. Możliwe będzie również wykonanie szczepienia przez pielęgniarkę w domu pacjentów leżących, po zgłoszeniu pacjenta do udziału w programie, po uprzednim zbadaniu przez lekarza w trakcie wizyty domowej – informuje Marta Dykas, kierownik Biura Promocji Starostwa w Lubinie.

Realizatorem programu jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Medycyny Pracy w Lubinie przy ul. Słonecznej. Szczepienia odbywałyby się w punktach: ul. Słoneczna 1 w Lubinie, w Szklarach Górnych 50, w Raszówce przy ul. 1-go Maja 12, w Siedlcach 36, w Miłoradzicach 66 , w Medicusie przy ul. Leśnej w Lubinie oraz w Ścinawie przy ul. Jagiełły 2. To w tych placówkach pacjenci mogą dowiadywać się o dostępność szczepionek.

Poprzedni artykułBiuro paszportowe w Lubinie rusza w poniedziałek
Następny artykułKoronawirus. Uczniowie podstawówki w domu do wtorku