Koniec z  podróżami do legnickiego biura paszportowego. Od poniedziałku 19 października wszelkie formalności związane z  paszportem załatwimy w Starostwie w Lubinie. Wnioski są już do pobierania w pokoju 216. Obowiązuje telefoniczne umówienie się na złożenie dokumentów. 

Wypełniony wniosek paszportowy, który można pobrać w siedzibie Starostwa przy ulicy Kilińskiego w pokoju 216, dowód opłaty paszportowej, aktualna fotografia, dowód osobisty i poprzedni paszport, o ile taki posiadaliśmy, poza tym telefonicznie wyznaczony termin wizyty w lubińskim biurze paszportowym – to tyle, jeśli mowa o tym, co musi zrobić mieszkaniec powiatu lubińskiego, by postarać się o paszport. Od 19 października nie trzeba już jeździć do biur oddalonych od miejsca zamieszkania. Starostwo w Lubinie uruchamia swoje biuro.

Rodzice, którzy ubiegają się o paszport dla dziecka powyżej 5 roku życia powinni je przyprowadzić do urzędu ze sobą. 

Dowód opłaty powinien zawierać kwotę, dane osoby, która stara się o paszport oraz tytuł Przelewów należy dokonać na konto o numerze: 41 1010 1674 0005 9222 3100 0000 . 

Na wizyty w biurze paszportowym czynnym codziennie od 9:00 do 15:00 należy uprzednio umówić się dzwoniąc pod nr telefonu 885-290-658. Związane jest to z pandemią koronawirusa i uniknięciem nadmiaru petentów w tym samym czasie w jednym miejscu. 

Poprzedni artykułLubin w czerwonej strefie?
Następny artykułPieniądze są, powiat chce szczepić, szczepionek brak