Wskaźniki idą w górę, od wczoraj powiat lubiński kwalifikuje się do czerwonej strefy, czyli kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Do wczoraj w ciągu 14 dni w powiecie lubińskim odnotowano 133 zdiagnozowane przypadki koronawirusa. To oznacza, że w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców w ciąg dwóch tygodni, statystycznie zaraziło się 12,5 osoby. Nawet gdyby dzisiaj nie wykazano żadnego nowego przypadku z ostatniej doby, wskaźnik i tak jeszcze nie spadnie poniżej 12.

Przypomnijmy, że zanim w ubiegłym tygodniu od soboty rząd ogłosił Polskę jako żółtą strefę, nasz powiat już się do niej kwalifikował. Teraz sytuacja ulega zmianie już kwalifikujemy się do czerwonej strefy. Tylko z w ciągu doby z poniedziałku na wtorek – 18 nowych przypadków, z wtorku na środę w powiecie osiągnęliśmy rekord nowych potwierdzonych przypadków – 27. W dwa tygodnie – 133 potwierdzone zarażenia.

Pod względem podziału na gminy najwięcej osób u których stwierdzono obecność wirusa  jest w Lubinie i gminie Lubin. Najmniej jest w gminie Rudna – 5 przypadków i w gminie Ścinawa 6 przypadków. Pozostałe 122 są z gminy Lubin i miasta Lubin.

Na podstawie: dane PSSE w Lubinie w okresie 1-14 października.

Poprzedni artykułNowe, żółte karetki przyjadą na wezwanie
Następny artykułBiuro paszportowe w Lubinie rusza w poniedziałek