MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA S.A. w Lubinie odświeżyło umowy dotyczące usług pakietowych w ramach abonamentowej opieki medycznej. Od października ze świadczeń MCZ  korzysta prawie 29 tys. pacjentów. Są wśród nich pracownicy oddziałów KGHM, spółek z grupy kapitałowej Polskiej Miedzi oraz innych firm oraz ich rodziny

Po kilku latach funkcjonowania pakietów abonamentowych w zakresie opieki medycznej świadczonej przez MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA S.A. w Lubinie system należało dostosować do większego zainteresowania, do sytuacji na rynku medycznym i do większych możliwości MCZ. MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA, które świadczy usługi poprzez Przychodnie POZ w Lubinie, Legnicy, Głogowie, Rudnej, Chobieni i Grębocicach oraz szpital MCZ w Lubinie weszło w nowy i odświeżony etap Abonamentowej Opieki Medycznej.

Do połowy września pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. składali nowe deklaracje związane
z abonamentową opieką medyczną świadczoną przez MIEDZIOWE CENTRUM ZDROWIA S.A. Mogli skorzystać z opcji za 1 zł miesięcznie, aby w pakiecie zyskać dostęp do 22 specjalistów bez oczekiwania w kolejkach, diagnostyki laboratoryjnej, USG i RTG bez limitów /ze skierowaniem od lekarza MCZ/ oraz szczepionki przeciw grypie. W tym ostatnim przypadku wchodzi ona do pakietu o ile oddział, który podpisał umowę z MCZ wykazał minimum 60% zainteresowanej załogi.

– Przygotowywaliśmy się do tej propozycji od kilku lat. Żeby z nią wyjść, musieliśmy kupić więcej sprzętu wysokospecjalistycznego i wymienić stary sprzęt żeby ta usługa dawała zadowolenie – mówił Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ S.A.

Od października z usług opieki abonamentowej świadczonej przez MCZ korzysta w sumie 28 640 osób. W tym 11 789 pracowników oddziałów KGHM i ich bliskich. Z pakietów podstawowych za dodatkową opłatą mogą korzystać m. in. współmałżonkowie oraz dzieci do 24 roku życia pozostające na wyłącznym utrzymaniu danego pracownika. Sam pracownik ponosi koszt 1 zł, resztę za niego dopłaca zakład pracy. Zaś w przypadku współmałżonka, partnera czy dziecka koszt 44 zł ponosi sam pracownik.

Zakłady pracy wciąż mogą kontaktować się z MIEDZIOWYM CENTRUM ZDROWIA w sprawie podpisania umów o świadczenie opieki usług w ramach Abonamentowej Opieki medycznej.

Poprzedni artykułZielona gmina Polkowice
Następny artykułKolejki przy punktach wymazowych, nowe miejsce dopiero od poniedziałku