O ile na początku bolesławiecki personel obsługujący punkt wymazowy przy Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie czekał na pacjentów ze skierowaniami, o tyle teraz kolejki każą pacjentom, nierzadko w złym stanie z gorączką czekać w jesiennej aurze i to całkiem długo. Wzmożone zainteresowanie zrobieniem testów sprawiło, że Starostwo w Lubinie musiało zorganizować dodatkowy punkt wymazowy. Ten ruszy dopiero w poniedziałek 19 października.

Liczby, jakie podaje lubiński Sanepid robią swoje – społeczność lubińska zaczyna coraz mocniej wpadać w panikę i coraz większa liczba osób stara się o skierowania, które pozwolą poddać się testom na obecność koronawirusa.

PSSE w Lubinie w raporcie raport COVID-19 na 14.10.2020 z godziny godz. 8:50 w powiecie lubińskim podaje następujące liczby: 417 – liczba osób objętych kwarantanną, 128 – liczba osób objętych izolacją, 136 – liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym, 15 – liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym w dniu sprawozdania, 12 – liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie SARS-CoV-2/COVID-19, 3 – liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie SARS-CoV-2/COVID-19 i 27 – liczba nowo zdiagnozowanych pacjentów, z czego jeden pacjent przebywa w szpitalu, reszta w stanie dobrym jest w domu.

14 października w Starostwie w Lubinie zapadła decyzja, by od poniedziałku 19 października uruchomić w Lubinie kolejny punkt wymazowy, tym razem na terenie RCZ przy Bema. – Pacjenci ze skierowaniem będą mogli tam wykonywać testy przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 8:00 do 14:00. Kontener z zapleczem sanitarnym udostępni Starostwo Powiatowe w Lubinie, a realizatorem badań będzie Szpital Zakaźny w Bolesławcu. Teren udostępni RCZ w Lubinie – informuje Marta Dykas, kierownik Biura Promocji w Starostwie w Lubinie.

Poprzedni artykułPrawie 29 tys. pacjentów z pakietami od MCZ
Następny artykułCoraz więcej śmieci w lubińskich lasach