W rękach lubińskiej policji znalazł się stalker, złodziej i oszust zarazem. 27 – letni mężczyzna nękał swoją byłą partnerkę, dopuścił się kradzieży w piwnicach, ale oszukał również, pobierając pieniądze za sprzedany rower, którego kupującemu nie wysłał. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

 

Mieszkanka Lubina była nękana przez byłego partnera. Poinformowała policjantów, że 27 – letni mężczyzna dzwoni do niej o różnych porach dnia i nocy, nachodzi ją w jej miejscu zamieszkania, grozi popełnieniem przestępstwa na jej szkodę. Jego zachowanie stało się na tyle uporczywe i stwarzało poczucie zagrożenia, że kobieta w końcu zwróciła się o pomoc do policjantów.

W trakcie wykonywania czynności służbowych, funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubińskiej komendy, udowodnili zatrzymanemu inne przestępstwa, których mężczyzna dokonał na terenie miasta w okresie od kwietnia do września br.

Jak ustalili policjanci 27 – latek włamał się do 6 piwnic w blokach mieszkalnych i dopuścił się oszustwa, wystawiając skradziony rower na portalu internetowym, pobierając kwotę 500 złotych. Towaru nie miał zamiaru wysłać odbiorcy.

Łączna suma strat, na jakie zatrzymany naraził pokrzywdzonych, to blisko 18 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 27 – latkowi przedstawiono zarzuty stalkingu, oszustwa i kradzieże z włamaniem. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy. Mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat więzienia.

inf. aspirant sztabowy Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie 

Poprzedni artykułNowy system rekrutacji do Wojska Polskiego
Następny artykułZielona gmina Polkowice