Od początku września funkcjonuje nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego. Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji (WCR), w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności to tylko niektóre ze zmian, które dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim.

 

Wprowadzane zmiany są odpowiedzią na wnioski osób, które ubiegały się lub ubiegają się o służbę w Wojsku Polskim. Jednym z czynników zniechęcających do służby był zbyt długi termin, jaki upływał pomiędzy złożeniem wniosku, a ukończeniem szkolenia i złożeniem przysięgi wojskowej.

W oparciu o nowe rozwiązania, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie prowadzi nabór m.in. do służby przygotowawczej oraz Terytorialnej Służby Wojskowej. Co powinien więc zrobić kandydat do wojska? Wystarczą „trzy kroki”: 1.  Wejść na portal zostanzolnierzem.pl i wypełnić niezbędne dane. 2.  W jeden dzień załatwić formalności w Wojskowym Centrum Rekrutacji. 3. Ukończyć 28 dniowe szkolenie.

Po otrzymaniu informacji z portalu przedstawiciel WKU kontaktuje się z kandydatem, uzupełnia niezbędne dane oraz wskazuje terminy i lokalizacje najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji, gdzie kandydat przechodzi niezbędne badania lekarskie, psychologiczne oraz rozmowy kwalifikacyjne.

Po otrzymaniu pozytywnej opinii specjalistów z WCR, kandydat otrzymuje kartę powołania na szkolenie podstawowe.

Nowe rozwiązania zakładają również, że w jeszcze w czasie odbywania szkolenia podstawowego osoby zainteresowane zawodową służbą wojskową mają możliwość odbycia dodatkowych badań lekarskich oraz rozmów kwalifikacyjnych tak, aby po zakończeniu szkolenia podstawowego mogły rozpocząć zawodową służbę wojskową w wybranej przez siebie jednostce wojskowej.

Najbliższe terminy Wojskowego Centrum Rekrutacji, do którego WKU w Głogowie kierować będzie kandydatów, to 15-16 października, 23-24 listopada oraz 16-17 grudnia.

inf. por. Grzegorz Dagiel Wydział Rekrutacji WKU w Głogowie

Poprzedni artykułDzień Ratownictwa Medycznego w Polkowicach
Następny artykułStalker, złodziej i oszust w jednym