Ponad półtora promila miał w swoim organizmie 21 – letni kierujący samochodem osobowym marki Audi. Mężczyzna jadąc ul. Jana Pawła II, chcąc skręcić w ul. Hutniczą, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na pobocze i uderzył w sygnalizację świetlną. Jego samochód zatrzymał się na przeciwległym pasie ruchu.

Do zdarzenia doszło przed godziną 1.00 w nocy z soboty na niedzielę. Jak ustalili policjanci wydziału ruchu drogowego, 21 – letni mieszkaniec Lubina jadąc ul. Jana Pawła II, chciał skręcić w lewo w ul. Hutniczą. Mężczyzna jednak stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w dwa słupy, uszkadzając 3 umieszczone na nich sygnalizatory. 21 – latek zatrzymał się swoim samochodem na przeciwległym pasie ruchu. Na szczęście, na drodze jego przejazdu nie znalazł się żaden przechodzień ani kierujący pojazdem.

Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, dodatkowo, ledwo trzymał się na nogach i miał bełkotliwą mowę. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na parking strzeżony. Badanie alkomatem wykazało w organizmie tego nieodpowiedzialnego mężczyzny 1,65 promila. Została od niego pobrana także krew do badań na zawartość alkoholu.

Brak rozsądku będzie drogo kosztować 21 – latka. W sytuacji kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd zawsze orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych albo pojazdów konkretnego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata, a także wysoką karę finansową. Ponadto, w takich przypadkach nie działa żadne ubezpieczenie. Uszkodzenie pojazdów, infrastruktury należy pokryć z własnej kieszeni.
Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności nawet.

inf. asp. sztab. Sylwia Serafin, KPP Lubin 

Poprzedni artykułNocne bieganie dla Ani – FOTO
Następny artykułSokola i Leśna w oparach śmieci bio. Odpady na chodniku, smród w powietrzu