Trochę czasu to zajęło, ale udało się. Sprawcy wysypania śmieci na drogę powiatowa w Parszowicach zostali ustaleni. Powiat będzie się domagał pokrycia kosztów utylizacji odpadów.

Do wysypania kilkudziesięciu ton śmieci na drogę i przylegający do niej teren tuż przy dawnym zamkniętym składowisku komunalnym w Parszowicach doszło z 25 na 26 czerwca. Żmudna praca mundurowych ze Ścinawy doprowadziła na ślad 25-latka z powiatu strzelińskiego. I jego 48-letniego kolegi z powiat wrocławskiego. Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawę prowadzili policjanci ze Ścinawy, o sprawie powiadomili pracowników Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Na ślad śmieciarzy wpadli dzięki wielogodzinnemu przeglądaniu monitoringów, zbieraniu informacji o ewentualnych transportach i weryfikowaniu pozyskiwanych danych. Ostatecznie ustalono obydwu sprawców zaśmiecenia drogi w Parszowicach. Młodszego 25-latka zatrzymano 14 września w domu – był zaskoczony. Kolejny ukrywał się ale pod koniec września postanowił sam zgłosić się do prokuratury.

Obaj śmieciarze odpowiedzą za to co zrobili, przed sądem. Powiat będzie się domagał zadośćuczynienia. Na koszt podatników jako zarządca drogi powiat uprzątnął 32 tony śmieci co kosztowało 8 tys. zł – Będziemy żądać zwrotu kosztów utylizacji śmieci i ich wywiezienia. Mamy nadzieję, że sprawca zostanie surowo ukarany – czytamy w oficjalnym komunikacie powiatu lubińskiego.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ: “Tony śmieci wysypane na drogę”

Poprzedni artykułPrzerwy taneczne w lubińskiej SP 3 – alternatywa w koronowirusowej rzeczywistości – FOTO
Następny artykułDzieci poznają uroki jesieni