Podszkolą język angielski, nauczą się lub udoskonalą obsługę komputera, wezmą udział w  zajęciach na basenie, ćwiczenia ruchowych, a w tym roku, co jest nowością, poćwiczą z elementami tańca brzucha – wszystko to dla seniorów z Lubina, którzy wezmą udział w  projekcie “Lubiński Uniwersytet Senioralny”. Rok akademicki zaczyna się już w poniedziałek 5 października. Są jeszcze miejsca.

To już 13. edycja Lubińskiego Uniwersytetu Senioralnego. Na liście, jak dotąd, jest ok. 2100 osób. Zapisy wciąż trwają, a będzie z czego korzystać. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Ruszą od 5 października i będą miały miejsca w lubińskich szkołach podstawowych popołudniami. Poprowadzą je nauczyciele z podstawówek, którzy wyrazili chęć udziału w projekcie.

– Będą to informatycy, angliści i wuefiści. Seniorzy bezpłatnie będą uczyli się angielskiego, włoskiego, będą mieli zajęcia komputerowe, popływają, poćwiczą, a w tym roku, co jest nowością, dostaną okazję wzięcia udziału w zajęciach belly dance, czyli w ćwiczeniach z elementami tańca brzucha, które do oferty zaproponowało Centrum Kultury “Muza” – wymienia wszystkie atrakcje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta. 

Uczestnicy  będą mieli też okazję nauczenia się podstaw tańca towarzyskiego, wezmą udział w  zajęciach nordic walking, pilates, warsztatach malarskich czy też pograją w tenisa stołowego.