W czwartek 1 października przy ul. Słowiańskiej w Lubinie natrafiono na niewybuch z czasu wojny. Na czas usunięcia bomby konieczna będzie ewakuacja, którą zaplanowano na 2 października. Niecodzienna sytuacja dotyczy lokatorów części ulicy Paderewskiego i wszystkich mieszkańców oraz prowadzących działalność przy Słowiańskiej, Ścinawskiej oraz Kaletniczej. Działania rozpoczną się wczesnym rankiem.

1 października 2020, czyli w czwartek w Lubinie na terenie budowy osiedla Murano przy ul. Słowiańskiej ujawniono niewybuch z okresu II Wojny Światowej.

– Obecny na miejscu zdarzenia patrol minersko – saperski z Jednostki Wojskowej w Głogowie zalecił ewakuację osób w promieniu 400 metrów od miejsca ujawnienia niewybuchu. Dzisiaj, czwartek 1.10.2020 od godz. 16.30 policjanci KPP w Lubinie przeprowadzą akcję informacyjną, mającą na celu powiadomienie osób zamieszkałych w Lubinie przy ul. Paderewskiego od nr 34 do nr 74 oraz wszystkich osób zamieszkałych i prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Ścinawskiej, Słowiańskiej, Kaletniczej. Ewakuacja nastąpi w piątek 02.10.2020 od godz. 07.00 i potrwa do czasu usunięcia niewybuchu. Przybliżony czas zakończenia czynności godz. 13.00 dnia 02.10.2020.
Wobec powyższego prosimy o wyrozumiałość i powiadomienie sąsiadów. Osoby wymagające szczególnej opieki proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym lubińskiej komendy (telefon: 47 8743 200). Na czas trwania czynności, wyznaczono miejsce ewakuacji dla mieszkańców ww. budynków – budynek Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie, przy ulicy Kilińskiego 12 – informuje Sylwia serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułRok akademicki dla seniorów już od poniedziałku 5 października
Następny artykułPocisk moździerzowy zmusił do ewakuacji lubinian – FOTO