Radni miejscy związani z partią PiS zapraszają lubinian na drugą edycję wspólnego sprzątania lasu na Przylesiu. Akcja #trashtag będzie miała miejsce w sobotę 19 września od godziny 14:00. Rok temu podczas pierwszej odsłony tych działań udało się wyzbierać śmieci do 15 worków.

Organizatorzy sprzątania tym razem zapraszają na skraj lasu od strony domków i sklepu Alfa na Przylesiu. Wszyscy spotkają się na parkingu obok działek i udadzą wzdłuż drogi. O worki i rękawiczki zadbają radni.

– Zapraszamy wszystkich, całe rodziny z  dziećmi, może przyjdą też inni radni i prezydent Lubina. Zapraszałam wszystkich na sesji. Czystość jest ważna. Cały świat teraz o tym mówi. Rok temu byliśmy mniej zorganizowani. Teraz już zgłosiliśmy, że będą  takie odpady do zdania. Wtedy wyzbieraliśmy 15 worków śmieci – wspomina Patrycja Rozmus, radna miejska z ramienia PiS. 

Pierwsza edycja #trashtag miała miejsce w okolicy pętli autobusowej przy ulicy Piłsudskiego nieopodal Kruczej 51. W tym roku akcja potrwa od 14:00 maksymalnie do 17:00. 

Poprzedni artykułDotacje od KGHM dla 11 samorządów. Bez Lubina – FOTO
Następny artykułByć górnikiem lub elektrykiem. Ruszyły kursy z dotacją oświatową