Włodarz Lubina od dawna nie jest zainteresowany współpracą z KGHM w zakresie prospołecznych czy prozdrowotnych działań, a efekt tego można zobaczyć choćby po tym, że 11 samorządów z terenu Zagłębia Miedziowego 17 września odebrało od zarządu KGHM darowizny na programy i działania prospołeczne i prozdrowotne. Wśród nich nie było Lubina, ale były np. Legnica, Głogów, Gmina Kotla, Gaworzyce czy Żukowice. W sumie miedziowa spółka przekazała ok. 3 mln. 200 tys. złotych.

 

Umowy o darowiźnie przekazano  przedstawicielom 11 samorządów podczas konferencji „Strategia rozwoju Zagłębia Miedziowego – szanse i zagrożenia”, która miała miejsce w Lubinie, w siedzibie miedziowej spółki.

– KGHM utrzymuje produkcję i patrzy w przyszłość bez lęku. Reagujemy na zagrożenia wynikające z pandemii na bieżąco i to się przekłada na nasze wyniki. Cieszymy się z tego, ale myślę, że powody do zadowolenia mają też samorządowcy. Wiem, że przekazywane wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne. Dzięki darowiznom zrealizowane zostaną inicjatywy ważne dla mieszkańców miast i gmin Zagłębia Miedziowego – mówił Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Pieniądze na realizację projektów dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego otrzymały m.in. gminy Gaworzyce, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Żukowice i miasta Głogów oraz Legnica.

Darowizna od KGHM to 400 tys. złotych. dołożymy też środki finansowe z budżetu Gminy Miejskiej Głogów i za te wszystkie pieniądze uruchamiamy programy zdrowotne, poradnie specjalistyczne, tam, gdzie ciężko jest się mieszkańcom dostać do lekarza specjalisty, zwłaszcza teraz w sytuacji covidowej, gdy w ogóle jest się ciężko dostać do lekarzy. Myślę, że te programy będą jak najbardziej pożądane przez mieszkańców – mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Współorganizatorem wydarzenia, oprócz miedziowej spółki był Związek Pracodawców Polska Miedź. Konferencję patronatem objął Minister, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów.

 

 

Poprzedni artykułElektryczny autobus na ulicach Polkowic
Następny artykułW sobotę sprzątanie brzegu lasu na Przylesiu – #trashtag po raz drugi