Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie rozpoczęło kursy zawodowe dla górników. Lada chwila szkolenia zaczną też elektrycy. Po roku uczestników czekają egzaminy. MCKK jest najstarszą placówką, która kształci w Lubinie w tych kierunkach osoby dorosłe. Kursy są objęte dotacją oświatową, a zatem nie stanowią poważnego wydatku i warto z nich skorzystać.

 

W sobotę 12 września w Miedziowym Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie rozpoczęły się kwalifikacyjne kursy zawodowe. – To okazja dla dorosłych, by zdobyć kwalifikacje zawodowe. Wystartowała duża grupa górników. Za dwa tygodnie ruszą kursy dla elektryków. Cieszą się one dużą popularnością głównie dlatego, że to krótki czas nauki, bo tylko jeden rok i można zdobyć dyplom zawodowy. Co istotne to oferta na każdą kieszeń ponieważ jest objęta dotacją oświatową – mówi Monika Gazda wiceprezes zarządu MCKK w Lubinie.

Nasz kurs kwalifikacyjny dla elektryków chcemy rozpocząć 26 września. Ruszamy z nowym naborem, a za rok będziemy mieli nowych elektryków z dyplomem. Egzamin planujemy na czerwiec 2021. Jeśli ktoś chce jeszcze się zdecydować, może się zgłosić. Niestety kurs dla górników już się rozpoczął więc zostaje teraz tylko możliwość wzięcia udziału w nauce na kierunku elektryk. Zaplanowaliśmy mnóstwo zajęć praktycznych na ten rok – zapewnia Agnieszka Rudnicka, starszy specjalista ds. szkoleń MCKK.

Poprzedni artykułW sobotę sprzątanie brzegu lasu na Przylesiu – #trashtag po raz drugi
Następny artykułNowa droga w Moskorzynie